Stanowisko Metro Properties w sprawie wypowiedzenia umów Praktikerowi

Autor: dlahandlu.pl 7 lutego 2017 16:14

Metro Properties informuje, że Praktiker przestał być najemcą lokali w zarządzanych przez spółkę centrach handlowych. 31 października 2016 roku Praktikerowi zostały wypowiedziane umowy najmu, z żądaniem zwrotu zajmowanych powierzchni - czytamy w komunikacie.

Było to związane z zaległymi płatnościami Praktikera wobec Metro Properties, o znacznej wysokości. 30 stycznia 2017 roku na podstawie tytułów wykonawczych, Praktiker został wezwany do dobrowolnego opuszczenia zajmowanych lokali. Ponieważ firma nie opuściła lokali w wyznaczonym przez komornika terminie, komornik, działający zgodnie z polskim prawem, przeprowadził eksmisję.

Podjęte przez Metro Properties działania nie są skierowane do majątku dłużnika wchodzącego w skład masy sanacyjnej i są w całości zgodne z prawem. Spółka Metro Properties zwróciła się z prośbą do zarządcy o odebranie towarów wchodzących w skład masy sanacyjnej. Mimo podejmowanych prób porozumienia, nie otrzymaliśmy ze strony Praktikera propozycji, która dawałby szansę na skuteczne wyjście z tej sytuacji - napisano w stanowisku przesłanym do redakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane