Starbucks zapłaci 2,8 mld dol. odszkodowania na rzecz firmy Kraft Foods

Autor: wyborcza.biz 13 listopada 2013 19:12

Starbucks zapłaci 2,8 mld dol. odszkodowania na rzecz firmy Kraft Foods

2,8 mld dol. - takie odszkodowanie na rzecz firmy Kraft Foods zarządził niezależny arbitraż. Odszkodowanie ma wypłacić Starbucks, który dwa lata temu wycofał się z umowy z tym koncernem na sprzedaż kawy rozpuszczalnej w sklepach - podał serwis Wyborcza.biz.

Początki sporu spożywczych gigantów sięgają 1998 roku, gdy Kraft Foods zobowiązał się sprzedawać paczkowaną kawę z logo Starbucks w sklepach i dużych centrach handlowych. Na początku tylko w USA, ale w kolejnych latach kawa ta miała być obecna w sklepach na całym świecie.

Jednak współpraca obu firm nie wyglądała dobrze - Starbucks narzekał, że Kraft Foods nie robi nic, aby promować produkty kawowego giganta, i już w 2010 roku zaoferował 750 mln dol. odszkodowania w zamian za zakończenie umowy. Kraft odmówił, ale rok później Starbucks i tak wycofał się z porozumienia, a kwestią odszkodowania zajął się niezależny arbitraż.

Jednak zasądzone odszkodowanie okazało się znacznie wyższe - Starbucks ma zapłacić 2,23 mld dol. za przedwczesne zerwanie umowy i dodatkowo 527 mln dol. dodatkowych kosztów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,73

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane