PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stare budynki RUCH-u w Katowicach przeszły metamorfozę, Biedronka wśród najemców

Autor: dlahandlu.pl 15 października 2014 11:15

Budynki przy ulicy Dąbrówki 16 i 13 w centrum Katowic przeszły gruntowny remont. Pierwszy budynek jest wynajęty w 100 proc., a drugi w połowie pomimo trwającego jeszcze remontu.

- Na duże zainteresowanie wpływa nie tylko zmodernizowana i nowoczesna przestrzeń biurowa, ale także bardzo dobra lokalizacja. - Firmy chcą tworzyć swoje siedziby w centrum Katowic, tylko potrzebują odpowiednich lokali - podkreśla Mirosław Jarczyk z GTB Metropolis, spółki która wyremontowała oba budynki.

Obydwa budynki zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych. W tym czasie zaczęło brakować powierzchni biurowych w mieście, dlatego rozpoczęto budowę wielu budynków o właśnie takim przeznaczeniu. Równocześnie budowano także duże osiedla mieszkaniowe - m.in. Osiedle Tysiąclecia. Oba budynki od samego początku należały do spółdzielni RSW Prasa-Książka-Ruch przekształconej na początku lat 90-tych w ,,RUCH'' SA. W budynkach mieścił się oddział RUCH-u oraz pomieszczenia magazynowe z hurtownią. Do głównego sześciokondygnacyjnego budynku Dąbrówki 13 był dołączony budynek magazynowy.

- W ostatnich latach na parterze Dąbrówki 16 znajdowała się hurtownia RUCH. Tylko niewielka część budynku była wynajmowana - ok. 70 proc. stało puste - informuje Mirosław Jarczyk z GTB Metropolis. - Z kolei w budynku Dąbrówki 13 wynajmowano połowę budynku, głównie jako małe biura, a część magazynowa stała całkowicie pusta.

Remont pierwszego budynku przy ulicy Dąbrówki 16 rozpoczęto w listopadzie 2012. Pierwszy najemca pojawił się w budynku w kwietniu 2013, a ostatnie biura zapełniły się najemcami pod koniec 2013. Na dzień dzisiejszy cała powierzchnia budynku jest wynajęta. W budynku ,,zamieszkało'' 20 firm, wynajmując pomieszczenia o pow. od 25 do 500 mkw.

Remont drugiego budynku Dąbrówki rozpoczął się w październiku 2013, a w marcu tego roku rozpoczęto remont części magazynowej budynku, gdzie w połowie września został otwarty sklep sieci Biedronka. Już teraz 50 proc. powierzchni biurowej budynku (3 z 6 kondygnacji) jest wynajęte. Budynek oferuje też bardzo dobrze wyeksponowane powierzchnie handlowo- usługowe nad sklepem Biedronka.

W ,,nowych'' budynkach przy ulicy Dąbrówki ulokowały się głównie firmy oferujące usługi finansowe, księgowe, informatyczne oraz projektowe. Wśród najemców znajdziemy także reprezentantów branży ubezpieczeniowej oraz szkoleniowo-edukacyjnej.

Pierwsi najemcy już rozpoczęli swoją działalność w budynku Dąbrówka 13.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane