Startuje budowa domExpo w Warszawie

Autor: gazeta.pl 8 listopada 2013 12:59

55 tys. mkw. powierzchni zaoferuje centrum meblowe domEXPO, które powstaje przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i Modlińskiej - czytamy w gazeta.pl

Inwestorem jest spółka Estia Modlińska.

Centrum powstaje obok hipermarketu Auchan i Leroy Merlin przy Modlińskiej, na ponad 10 hektarach odkupionych od Fabryki Samochodów Osobowych. Jedna z istniejących hal zostanie zaadaptowana na powierzchnie ekspozycyjne, a od strony Modlińskiej i Trasy Toruńskiej powstaną dwa nowe, wysokie na 30 metrów budynki. Ulokuje się w nich centrum wystawienniczo-usługowe, w którym można będzie oglądać m.in. meble i materiały budowlane oraz korzystać z porad projektantów i konsultantów. Obiekty podobne do tego powstającego na Żeraniu jego firma buduje też we Wrocławiu i Opolu.

Budowa warszawskiego obiektu (a także wyburzenia niepotrzebnych fragmentów hal) są już w toku. Hala magazynowa zostanie podzielona na dwie części: ekspozycyjną o powierzchni 32,5 tys. mkw. oraz eventowo-konferencyjną o powierzchni 12,5 tys. mkw. Przed halami powstanie parking dla 1,2 tys. samochodów.

Szacowany koszt inwestycji to 45 mln euro, planowany termin otwarcia to koniec 2014 r.- czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,75

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane