Stawka za pracę przy kasie wzrasta przed świętami dwukrotnie

Autor: wynagrodzenia.pl 20 grudnia 2010 11:50

Pracujący w charakterze pakujących prezenty zarabiają w ciągu godziny średnio 10 PLN. Podobne wynagrodzenie uzyskują hostessy zajmujące się promowaniem różnego rodzaju produktów - od słodyczy po AGD. Na tym samym poziomie kształtują się zarobki kasjerów w hipermarketach. Ale ich stawka godzinowa w grudniu wzrasta niemal dwukrotnie (z ok. 5 do 10 PLN) w stosunku do pozostałych miesięcy - podaje portal wynagrodzenia.pl.

Merchandiserzy, czyli osoby zajmujące się wykładaniem i ekspozycją towaru na półkach sklepowych, zarabiają najmniej, bo od 5 do 8 PLN. Za godzinę kupowania produktów w hipermarketach osoby zajmujące się tym fachem inkasują od 6 do 12 PLN.

Wyławianie, rozbiór i pakowanie wigilijnej ryby należą do obowiązków pracowników zajmujących się ich sprzedażą. Tutaj stawki są zróżnicowane i wahają się do 6 do 11 PLN. Aby zmotywować pracowników w tym krótkim okresie pracy, tj. 1 - 2 tygodnie przed Wigilią, pracodawcy stosują premie, które sięgają nawet do 550 PLN.

W okresie od połowy grudnia do Nowego Roku włącznie pracę znajdą sprzedawcy fajerwerków. Ich godzinowe stawki wahają się od 8 do 12 PLN brutto. Standardowym dodatkiem dla zatrudnionych na tym stanowisku są premie uzależnione od uzyskanego utargu ze sprzedaży.

W związku z dużymi opadami śniegu na pracę nie mogą narzekać osoby zajmujące się usuwaniem białego puchu z dachów sklepów, bloków czy też chodników i placów. Ze względu na specyfikę pracy oferty kierowane są głównie do mężczyzn, którzy zarabiają średnio 12 PLN. Najwyższe stawki za godzinę odśnieżania wynoszą ok. 20 PLN. Wiele firm stawki uzależnia od obszaru odśnieżonego - za oczyszczenie 1 m2 można zarobić od 1 do 3 PLN.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,98

  • Śr

    8,04

  • Min

    5,30

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane