PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Stokrotka chce od dostawców dodatkowego rabatu; tłumaczy się nowym podatkiem

www.portalspozywczy.pl 26 lipca 2016 13:17

Stokrotka chce od dostawców dodatkowego rabatu; tłumaczy się nowym podatkiem fot. materiały prasowe Stokrotka

Stokrotka wysłała pismo do swoich dostawców, w którym zwróciła się z propozycją złożenia oferty dodatkowego rabatu w wysokości 1,4 proc., który obowiązywałby od 1 września 2016 roku.

Jak czytamy w piśmie, które sieć wysłała do swoich dostawców, bezpośrednim powodem tego wystąpienia jest wprowadzenie nowego obciążenia finansowego dla firm handlowych w postaci podatku od sprzedaży detalicznej, ale wpływ na taki krok mają także szybko rosnące koszty pracy i obniżająca się rentowność w handlu detalicznym.

- Bez wsparcia w postaci dodatkowego rabatu znacząco obniży się konkurencyjność naszej sieci i będziemy zmuszeni dokonać zarówno weryfikacji naszej oferty handlowej jak i stopniowo zmniejszać wolumen sprzedażowy produktów, co oznacza, że utracimy to na co wspólnie pracowaliśmy przez wiele lat – piszą w liście do dostawców Dariusz Kalinowski, prezes Stokrotki i Mirosław Wawryszczuk, dyrektor handlowy i członek zarządu.

Przypomnijmy, podobne listy z żądaniem dodatkowego rabatu na cały asortyment marki własnej sprzedany w styczniu i lutym br. wysyłała sieć Biedronka.

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Aaaaaaa 2016-07-30 21:33:04

  Logik to jest twoja argumentacja: ignorant, homo sovieticus itd.? Jak myślisz z czego finasuje się słuzbę zdrowia, szkoły, policję itd. ? Dla dostawców ten list to ostrzeźenie równieź o kiepskiej sytuacji właściciela Stokrotki. I jeszcze jedno nie wycieraj sobie gęby pracownikami bo oni szybcutko znajdą sobie nową pracę przy takich nędznych zarobkach jak teraz dostają

 • Bobik 2016-07-29 20:46:49

  Żenada straszna!!! Spalcie trochę opon pod sejmem jak górnicy może rząd sypnie groszem.

 • Logik 2016-07-27 23:32:15

  "Rafix sieci mają płacić,podatki. Wysyłanie pism do dostawców jest zwykłym chamstwem. " Tekst typowego ignoranta w kwestii ekonomii.

  Podać mu przykład jak to działa, to i tak nie widzi. Na dłuższą metę owszem, mogą nie wysyłać tego pisma.. ale wtedy dostawcy mogą stracić znacznie więcej. Podatek jest ZAWSZE przerzucalny. Dowalanie jakiegokolwiek podatku firmom nie sprawi, że oni za to zapłacą. Zapłacą właśnie dostawcy albo klienci albo pracownicy - tracąc robotę.

  Tak niech giną.. i ludzie, którzy u nich na chleb zarabiają też...

  Homo sovietikus to straszna choroba.

ZOBACZ WSZYSTKIE (10)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,63

 • Min

  9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane