Stokrotka operatorem supermarketu w Galerii Katowickiej na przebudowanym dworcu

Autor: dlahandlu.pl 26 lipca 2010 10:19

Stokrotka operatorem supermarketu w Galerii Katowickiej na przebudowanym dworcu

Spółka Stokrotka z Grupy Handlowej Emperia podpisała umowę najmu ponad 1800 mkw. powierzchni w Galerii Katowickiej i uruchomi tam supermarket sieci Stokrotka. Obiekt powstaje w ramach przebudowy dworca kolejowego w Katowicach. Ma być gotowy w 2012 roku.

Inwestycja, w ramach której powstanie nowoczesna powierzchnia handlowa, zakłada budowę kompleksu komunikacyjno-handlowo-biurowego. Za jej realizację odpowiedzialne są dwie firmy: NEINVER Polska oraz PKP S.A. Cały projekt obejmuje modernizację dworca kolejowego, budowę podziemnego, przelotowego dworca autobusowego, galerii handlowej oraz wolnostojącego budynku biurowego klasy A. W kompleksie znajdzie się ponad 52 tyś. mkw. powierzchni przeznaczonej na działalność handlową. Częścią inwestycji będzie podziemny parking na 1200 samochodów. NEINVER i PKP przebudują też infrastrukturę drogową wokół dworca. Wartość całego projektu szacowana jest na ok. 240 milionów euro.

Sama galeria handlowa zajmie 52 tys. mkw. Znajdzie się w niej ponad 250 punktów handlowych  i usługowych, w tym supermarket Stokrotka. Będzie on zlokalizowany na poziomie -1. Na tym samym poziomie główna hala dworca PKP będzie się łączyć z podziemnym dworcem autobusowym.

- Obecnie na Śląsku działa już  9 naszych supermarketów, ale dotychczas nie mieliśmy obiektu w Katowicach. To dla nas bardzo atrakcyjny rynek. Galeria Katowicka swoim zasięgiem obejmie ponad 1,5 miliona mieszkańców Śląska - mówi Witold Sarzyński, wiceprezes Stokrotka.

Stokrotka powstała  w 1994 roku w Lublinie i wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Spółka jest właścicielem sieci 170 supermarketów osiedlowych Stokrotka oraz 8 supermarketów delikatesowych Delima zlokalizowanych na terenie całego kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mieszkaniec Katowic 2010-07-26 13:59:07

  informacja z dnia dzisiejszego 26.07.2010r. Są duże szanse że przebudowa dworca nie ruszy w terminie.

  Ma być druga Rospuda. w zeszłym tygodniu donosi o tym Gazeta Wyborcza

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  2,94

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane