PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stokrotka otwiera nowe supermarkety, ma kilkanaście lokalizacji pod przyszłe inwestycje

Autor: www.dlahandlu.pl 4 listopada 2011 10:09

Stokrotka otwiera nowe supermarkety, ma kilkanaście lokalizacji pod przyszłe inwestycje

Stokrotka konsekwentnie rozwija sieć swoich supermarketów otwierając kolejne placówki w całym kraju. Tylko w październiku supermarkety Stokrotka pojawiły się w Olsztynie oraz Goworowie, a na listopad planowane są otwarcia w Poniatowej, Elblągu, Sanoku i Wrocławiu. Sieć nieustannie poszukuje również lokalizacji dla swoich sklepów, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Spółka ma już zagwarantowanych kilkanaście lokalizacji pod przyszłe inwestycje.

- Umacniamy swoją pozycję na rynku poprzez intensywny rozwój organiczny, który prowadzimy równolegle z procesem wyboru inwestora dla naszego segmentu detalicznego. Każdego miesiąca placówki sieci Stokrotka pojawiają się w kolejnych miastach Polski. Nieustannie pozyskujemy również nowe lokalizacje pod nasze supermarkety - mówi Marek Wesołowski, członek zarządu i dyrektor ds. działalności detalicznej Emperii.

Pod koniec czerwca Emperia ogłosiła proces aukcyjny związany z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego grupy. Transakcja dotyczy sieci sklepów: Stokrotka i Delima, a także Społem Tychy i Maro Markety, które w całej Polsce posiadają łącznie ponad 230 placówek. Spółka do 26 września czekała na oferty zakupu od zainteresowanych podmiotów. Następnie, zarząd Emperii wspólnie z doradcą inwestycyjnym - KPMG Advisory, dokonał oceny otrzymanych propozycji. Na tej podstawie powstała lista kilku podmiotów zaproszonych do kolejnego etapu procesu aukcyjnego. Są wśród nich zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi. Ogłaszając proces aukcyjny zarząd Emperii określił minimalną wartość transakcji na poziomie 900 mln zł. Analiza otrzymanych ofert wskazuje, że spółka otrzyma co najmniej taką kwotę.

Potencjalni inwestorzy mają czas do 7 listopada, aby na podstawie przeprowadzonego procesu due dilligence przygotować i złożyć ostateczne oferty zakupu. Podpisanie umowy sprzedaży z wybranym inwestorem nastąpi do końca tego roku.

Stokrotka Sp. z o. o. wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Jest kluczową spółką dywizji detalicznej i jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Spółka jest właścicielem 185 supermarketów Stokrotka oraz 8 supermarketów delikatesowych Delima, działających na terenie całego kraju.

Supermarkety segmentu detalicznego Emperii zlokalizowane są na osiedlach, w mini centrach i galeriach handlowych. Mają od 100 do 1400 mkw. powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych, w tym artykuły spożywcze, kosmetyki, chemię i alkohol oraz produkty świeże: pieczywo, wędliny, owoce i warzywa. Dopełnieniem oferty są produkty lokalne, wytwarzane w regionach, w których zlokalizowane są sklepy sieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane