Stokrotka powiększy potencjał zakupowy GH PL Plus

Autor: www.dlahandlu.pl 11 maja 2015 11:22

Stokrotka powiększy potencjał zakupowy GH PL Plus fot. Stokrotka

GH PL Plus z zadowoleniem przyjęła fakt podpisania porozumienia o współpracy handlowej pomiędzy POLOmarket i Stokrotką. - Powiększenie potencjału jednego z udziałowców bezpośrednio wpływa na zwiększenie wolumenu zakupów całej Grupy i bardzo zbliża ją do pierwotnie zakładanego celu, czyli rocznej sprzedaży detalicznej na poziomie większym niż 10 mld złotych - podaje grupa.

Przyszły potencjał wolumenowy Grupy da ogromne możliwości. Z jednej strony, Grupa skupi się na budowaniu szerokiego portfolio marek własnych dla swoich udziałowców. Z drugiej strony, po wypracowaniu nowej strategii, w szerszym zakresie podejmie działania zakupowe i marketingowe z dostawcami produktów brandowych.

- Można śmiało powiedzieć, że zrobiono kolejny, duży krok w kierunku zbudowania przez polski podmiot, realnej przeciwwagi dla zagranicznych graczy detalicznych - uważają przedstawiciele grupy handlowej.

Przypomnijmy, 4 maja Stokrotka i Polomarket zawarły porozumienie w sprawie współpracy handlowej poprzez zawiązanie spółki Polskie Supermarkety. W ramach nowego podmiotu utworzony zostanie dział handlowy odpowiedzialny za koordynację polityk zakupowych towarów handlowych obu sieci, rozwój wspólnej marki własnej oraz organizację bezpośredniego importu wybranych towarów.
Strony nie wykluczają w przyszłości rozszerzenia współpracy o kolejne obszary.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane