PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stokrotka rozmawia na temat stworzenia grupy zakupowej

www.portalspozywczy.pl 9 czerwca 2014 14:27

Stokrotka prowadzi aktualnie rozmowy na temat stworzenia wspólnego projektu zakupowego. Taki projekt mógłby zaistnieć jeszcze w 2014 r., choć na pierwsze efekty jego działalności zapewne musielibyśmy poczekać przynajmniej do pierwszej połowy roku przyszłego

- Jesteśmy otwarci, chyba jak zresztą większość średniej wielkości sieci, na każdą współpracę, która pozwoli nam podnieść konkurencyjność naszej oferty. Takim przykładem są aktualnie prowadzone rozmowy odnośnie współpracy w zakresie wytwarzania marki własnej, czy też bezpośredniego importu pewnych kategorii towarów. Wydaje się, że im rynek będzie trudniejszy tym większa będzie gotowość to powstawania takich struktur. Nie jest to wymysł nasz lokalny, takie grupy, stowarzyszenia, czy zrzeszenia działają w wielu krajach. Pozwalają one średniej wielkości podmiotom nawiązywać równorzędną walkę z większymi graczami, a jednocześnie nie wiążą się z utratą niezależności poszczególnych uczestników. Aktualnie prowadzonych jest co najmniej kilka takich rozmów przez różne podmioty i grupy podmiotów, ale dobre przygotowanie takiego konceptu nie jest łatwe i wymaga czasu oraz wzajemnego zaufania poszczególnych uczestników - mówi Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding SA.

- Grupa może zaistnieć jeszcze w tym roku. Jednak wyniki jej działania mogą być zauważalne najszybciej w I połowie przyszłego roku. To są długie procesy wymagające spełnienia wielu formalnych kwestii, np. uzyskania zgody Prezesa UOKiK, której nie uzyskuje się z dnia na dzień - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane