PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stokrotka stawia na rozwój na wschodzie i południu kraju

www.portalspozywczy.pl 16 lipca 2013 08:44

W marcu władze Stokrotki zapowiadały, że chcą w najbliższym czasie przyspieszyć rozwój sieci do 30 placówek rocznie. Lubelska sieć supermarketów zamierza w najbliższym czasie postawić na ekspansję w całym kraju, główną uwagę skupi jednak na dwóch regionach: na wschodzie i południu Polski - dowiedział się serwis portalspożywczy.pl od Cezarego Barana, członka zarządu i dyrektora finansowego Stokrotki.

- Chcemy być liderem na wschodzie. Naszą naturalną tendencją jest wzmacnianie się w tym regionie. Chcemy wykorzystać naszą przewagę, którą posiadamy, a mianowicie to, że nasz brand jest rozpoznawalny - zapowiada Baran.

- Również Śląsk jest regionem znajdującym się wysoko na liście naszych priorytetów. Szukamy tam już dosyć aktywnie lokalizacji. Podobnie ma się sprawa z Małopolską - mówi Baran. I dodaje, że Stokrotka będzie chciała dynamicznie rozwijać się na całym południu kraju.

Jeżeli chodzi o Śląsk, zwraca on uwagę na dużą populację, ale także na silną konkurencję. Podkreśla też, że ze względu na duże zagęszczenie ludności, trudno jest na Śląsku znaleźć naprawdę atrakcyjne lokalizacje. - Nie mamy jednak presji, żeby za wszelką cenę stawiać Stokrotki na przykład w konkretnej dzielnicy - tłumaczy Baran.

Jako przykład ciekawej inwestycji na Śląsku dyrektor finansowy sieci podaje przykład Stokrotki na dworcu w Katowicach. - Adoptujemy tam w tym momencie pomieszczenie na nasze potrzeby. Jest to jeden z największych sklepów, jakie mamy w naszej sieci, powierzchni sprzedażowej ma około 1,4 tys. mkw. - mówi Baran.

Jak podkreśla, Stokrotka na dworcu w Katowicach będzie nieco inna w porównaniu z innymi sklepami sieci ze względu na dużą rotację klientów. - Tam jest zupełnie nietypowo jak dla nas, ale wierzymy, że to bardzo dobra lokalizacja, ze względu na jej specyfikację i unikalność - tłumaczy.
Oprócz wschodu i południa kraju, Baran szans na ekspansję upatruje także w regionie pomorskim, przy czym raczej w jego centrum, niż na zachodzie.

Sieć Stokrotka należy do Grupy Handlowej Emperia SA. W jej skład wchodzi obecnie ponad 200 supermarketów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane