PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Stokrotka wejdzie w format convenience. Będzie konkurencją dla Żabki

Autor: dlahandlu.pl 30 sierpnia 2016 12:27

Stokrotka wejdzie w format convenience. Będzie konkurencją dla Żabki Stokrotka testuje nowy format sklepów covenience, Fot. za Shutterstock.com

Jak zapowiedział na konferencji prasowej Dariusz Kalinowski, prezes sieci Stokrotka firma testuje nowy format sklepów covenience. Prezes Kalinowski nie zdradził nazwy pod jakim będą działały sklepy w nowym formacie. Na pewno jednak nie będzie zawierać słowa "Stokrotka", bo ten szyld został zarezerwowany dla formatu supermarketu i marketu.

Powiedział, że będą to placówki rozwijane przy ciągach pieszych w centrach miast, tam gdzie ruch przechodniów jest duży. Oznacza to, że nowa sieć będzie konkurowała o lokalizacje i klientów m.in. z placówkami Żabka. 

Nowe sklepy pojawią się na rynku w ciągu 2-3 miesięcy i będą rozwijane w znacznie szybszym tempie niż większe formaty supermarkety czy markety, bo też wymagania, jeśli chodzi o zasięg oddziaływania, koszty uruchomienia itp. są znacznie mniejsze, a sam proces decyzyjny i inwestycyjny szybszy. Prezes dodał, że mają odpowiednią logistykę i zejście z 8 tys. produktów do 2 tys. produktów nie jest dla Grupy Emperia problemem.

Wyróżnikiem nowej sieci convenience Stokrotki ma być asortyment produktów świeżych, który co prawda nie będzie tak samo szeroki, jak w supermarketach, ale będzie znacznie odbiegał od tego, co dotychczas oferują konkurenci. - Nie ma tego typu sklepów convenience w Polsce, jakie my chcemy otworzyć – powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding S.A. i Stokrotka Sp. z o.o.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • alen 2016-09-01 19:37:56

  brawo. lepiej pozno niz wcale.

 • yoyo 2016-08-31 12:33:35

  a będą gumy balonowe?

 • rrr 2016-08-30 23:13:02

  wejdą we wszystko, by zaistnieć mediach

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,55

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane