Stowarzyszenie „Polska Ekologia” o współpracy z sieciami: Wysadzono nas z siodła

www.portalspozywczy.pl 11 stycznia 2018 13:52

- Półka ekologiczna w sieciach nieśmiało się tworzy, ale to nie jest jeszcze to. Sieci badają ten teren, próbują z produktami włoskimi, ale z polskimi jeszcze nie. Myślimy o współpracy z polskimi sieciami, ponieważ mieliśmy zły przykład z Carrefourem. Zrobiliśmy 30 wysp w sklepach, w co włożyliśmy masę pieniędzy. Po dwóch latach wysadzili nas z siodła i wprowadzili na nasze półki produkty francuskie i niemieckie - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Paweł Krajmas, prezes Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, dyrektor Zakładu Mięsnego „Jasiołka” w Dukli.

Paweł Krajmas jest zdania, że sieci handlowe nie są zbytnio zainteresowane produktami regionalnymi.

- Swego czasu Biedronka puściła „ściemę” z szynką ekologiczną, z której szybko się wycofała. Sieci badają ten teren, próbują z produktami włoskimi, ale z polskimi jeszcze nie. Co innego sklepy specjalistyczne: Organic Farma Zdrowia, Smak Natury. Te sieci już zobaczyły, że rynek jest chłonny - dodaje.

Prezes "Polskiej Ekologii" zauważa, że popyt na mięso ekologiczne rośnie dużo szybciej niż na wędliny.

- Klienci ekologiczni są przyzwyczajeni do tego, że wiele rzeczy potrafią zrobić sami. Często zaczynają od surowca, który kupują i sami sobie przygotowują. Bardzo dobrze mają się biobazary, które powstają jak grzyby po deszczu. Przyciągają klientów ekologicznych - dodaje.

Krajmas jest przekonany, że rynek podzieli się na klienta zdecydowanego, który szuka dobrego towaru, i takiego, dla którego jest to bez znaczenia i który będzie i tak kupował w sieciach.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,89

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane