PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP: Właścicielom sklepów mięsnych i stoisk firmowych grozi bankructwo

www.portalspozywczy.pl 8 lutego 2016 14:15

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP opowiada się przeciw zapisom ustawy o handlu detalicznym. - Właścicielom sklepów mięsnych i stoisk firmowych, po wejściu w życie tej ustawy grozi bankructwo, a konsumentów pozbawi możliwości dokonywania zakupów poza sieciami handlowymi - napisali przedstawiciele stowarzyszenia w liście otwartym skierowanym do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Autorzy listu zwracają uwagę, że sklepy firmowe nie zostały założone dla bezpośredniego zysku, ale dla możliwości zbytu mięsa oraz wędlin z minimalnymi marżami. W głównej mierze była to reakcja przetwórców na brak uczciwych zasad współpracy z dużymi sieciami handlowymi, które narzucały niskie ceny, dodatkowe opłaty oraz wydłużały do 2 miesięcy kumulujące się płatności za towar. 

- Jesteśmy zaskoczeni zmianą treści zapowiadanej ustawy, która w obecnym kształcie nakłada ogromny ciężar podatkowy na polskie sieci franczyzowe oraz rodzime małe i średnie firmy, posiadające własne sieci sklepów firmowych. Wejście w życie ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej będzie zabójcze dla małych i średnich firm mięsnych, a jej skutkiem upadek wielu z tych firm i utrata pracy tysięcy pracowników zakładów przetwórczych i sklepów mięsnych - podkreśla Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    6,08

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane