Swatch wprowadza zegarki umożliwiające wykonywanie płatności zbliżeniowych

Autor: bankier.pl 15 października 2015 19:18

Swatch wprowadza zegarki umożliwiające wykonywanie płatności zbliżeniowych Fot.za swatch.pl

Największy producent zegarków na świecie wprowadza na rynek zegarki umożliwiające wykonywanie płatności zbliżeniowych.  Nie będą to jednak smartwatche, lecz klasyczne modele - podaje bankier.pl.

Zegarki umożliwiające płatności zbliżeniowe nie są już rynkową nowością. Pojawiły się już kilka lat temu, a na naszym rynku dostępne są modele firmy Laks. Pod cyferblatem znajduje się miejsce na kartę SIM z modułem NFC. Wystarczy włożyć tam kartę, zasilić pieniędzmi  jej konto techniczne i iść na zakupy. Zegarek działa tak, jak zwykła karta zbliżeniowa – należy go przystawić do terminala POS. 

Tego typu zegarki będzie też produkowała firma Swatch – największy pod względem udziałów rynkowych producent zegarków na świecie. Na początek takie modele trafią na rynek chiński. Zegarki będą wydawane we współpracy z UnionPay i Bank of Communications. Seria będzie nosić nazwę Bellamy, która wzięła się od nazwiska autora noweli „Looking Backward 2000-1887” opublikowanej w 1888 r. Edward Bellamy opisał tam świat, w którym gotówka została zastąpiona kartami płatniczymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane