Świąteczna reklama Lidla na celowniku Frondy

Autor: Onet.pl 25 listopada 2014 10:18

Sieć sklepów Lidl promuje nihilizm i ateistyczne postawy? Tak twierdzi katolicki portal Fronda.pl. Poszło o reklamę telewizyjną sklepu, w której słowa "Boże Narodzenie" zastąpiono sformułowaniem "te wyjątkowe dni". Fronda ostrzega, że będzie wzywać do bojkotu Lidla - podaje Onet.

Początkowo wszystko było tak, jak należy. Środowisko Frondy z zadowoleniem przyjęło pierwszą wersję reklamy produktów sieci Lidl, w której nic nie odbiegało od obrazków, jakie widzimy rokrocznie przed świętami. W tle - utwór "Let it snow" i słowa zapowiadające nadejście Bożego Narodzenia. W wersji, która pojawiła się w telewizji, zmienił się jednak pewien istotny szczegół. Według Frondy, reklama się zlaicyzowała. Słowa "Boże Narodzenie" zostały wyparte przez określenie: "te wyjątkowe dni" - podaje Onet.

Portal przywołuje stanowisko, jakie w tej sprawie zabrali przedstawiciele Lidla. "Zmiana w spocie reklamowym promującym szeroki asortyment delikatesowych produktów marki Deluxe związana jest z tym, że produkty te w tym roku dostępne są w sklepach naszej sieci już od 3 listopada. W mediach pojawiają się reklamy z treścią »ten czas«, gdyż jest to pojęcie szersze obejmujące zarówno okres kilkutygodniowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, Mikołajki, jak i samą Gwiazdkę" - stwierdziła Anna Biskup, PR manager w Lidl Polska.

Fronda nie zamierza odpuszczać. Na jej stronach czytamy: "Nie pozwolimy na to, by zagraniczna firma narzucała nam laicką i ateistyczną ideologię. Nie chcemy w Polsce propagandy nihilistycznej!".

Redakcja zachęca swoich czytelników do wysyłania maili do przedstawicieli Lidla z żądaniem przywrócenia sformułowania "Boże Narodzenie" do reklamy swoich produktów. W przeciwnym razie, grozi bojkotem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Magda 2014-11-26 03:12:13

  A Teletubisia z torebką w czapce Mikołaja nie widzieli czasem? Czy oni nie mają większych zmartwień? To jest po prostu śmieszne, a to nie 1 kwietnia. Bojkot to mogą sobie we własnej toalecie wprowadzić. Dyskont rzuci promocję karpia i najwierniejsze czytelniczki w berecikach będą się kłóciły i wyrywały towar. . .

 • Nisia 2014-11-25 13:22:20

  Ci z Frondy już dawno powinni przymusowo siedziec w psychiatryku

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,73

 • Min

  2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane