Świąteczne zakupy online: tablety i aparaty cyfrowe nawet do 50% taniej za oceanem

Autor: www.dlahandlu.pl 21 grudnia 2012 09:04

Podobnie jak w zeszłym roku Stany Zjednoczone nadal pozostają mekką dla poszukiwaczy promocji i tanich zakupów. Na pewno nie zawiodą się także miłośnicy elektronicznych gadgetów. W bezpośrednim porównaniu, ceny za niektóre produkty w USA są nawet do 50% niższe niż w Polsce, Rumunii, Węgrzech, Czechach czy Słowacji. Jednym z przykładów może być najnowszy iPhone 5. W Polsce wydamy na niego ok. 3000 zł podczas gdy w Stanach za ten sam model zapłacimy niemal 1000 zł mniej czyli ok 2000 zł - mówi Damien Perillat, dyrektor PayPal na Europę Środkową i Wchodnią.


Atrakcyjnie i bardziej przystępne dla przeciętnego konsumenta ceny to głównie zasługa słabnącego dolara. Zniżkująca amerykańska waluta powoduje, że nawet licząc dodatkowe opłaty (transport, cło) zakupy online w tym kraju są opłacalne. W Polsce za towary, poniżej 150 euro (ok. 613 zł) nie zapłacimy cła, a jedynie 23% podatku VAT. Do aparatów cyfrowych będziemy musieli dodać ok 3.2 % cła. Telefony komórkowe i tablety obarczone są jedynie podatkiem VAT.
Mimo, że iPhone 5 przykuł uwagę wielu konsumentów, z pewnością nie jest to jedyny kuszący ceną gadżet z USA. Warto również dodać, że ceny w Polsce - choć w niektórych przypadkach wciąż wyższe - również prezentują się atrakcyjnie. USA pozostają jednak źródłem najtańszych markowych produktów. Jednak dzięki coraz bardziej konkurencyjnym cenom w Polsce i całej Zachodniej Europie, niektóre amerykańskie oferty ucieszą głównie właścicieli firm, które mogą odliczyć sobie podatek VAT. 

W tym sezonie świątecznym, mobliny handel przeżywa przełomowy okres i zmienia nie tylko krajobraz świątecznych zakupów ale także zakupowy kalendarz. Konsumenci zaopatrzeni w smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne bez barier mogą kupować wszędzie i o każdej porze. W sezonie świątecznych zakupów 2012 płatności mobilne w USA weszły do głównego nurtu transakcji i stały się jedną z topowych metod robienia zakupów na świecie.
„Bez wątpienia, Boże Narodzenie to najgorętszy okres w handlu czyli średnio 20 - 25 % wzrost sprzedaży. Dla porównania nawet wielka impreza jaką było niedawne Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie nie miało takiego wpływu. W tym sezonie zauważyliśmy silny wzrost płatności mobilnych. Konsumenci używają swoich tabletów i smartfonów by płacić, porównywać ceny, szukać lepszych ofert...czasem nawet będąc w sklepie."- dodaje
Damien Perillat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane