Święta nie pomogły zarobić Tesco w Europie, sieć wspomina o konkurencji w Polsce

Autor: www.dlahandlu.pl 12 stycznia 2017 09:43

Święta nie pomogły zarobić Tesco w Europie, sieć wspomina o konkurencji w Polsce for. za tescoplc.com

Tesco podało wyniki za trzeci kwartał roku finansowego 2016/17 (okres 13 tygodni zakończony 26 listopada). W tym czasie sprzedaż Grupy LfL wzrosła o 1,5 proc., natomiast sprzedaż LfL w okresie świątecznym (okres 6 tygodni zakończony 7 stycznia) wzrosła o 0,3 proc.

W ciągu 19 tygodni (trzeci kwartał plus okres świąteczny) sprzedaż LfL Grupy wzrosła o 1,1 proc. Sprzedaż w samej Wielkiej Brytanii wzrosła o 1,4 proc., sprzedaż międzynarodowa spadła o 0,1 proc., sprzedaż w Europie również spadła o 0,1 proc., a w Azji pozostała na tym samym poziomie.

Jeśli chodzi o sam okres świąteczny, sprzedaż LfL wzrosła w Wielkiej Brytanii o 0,7 proc., ale spadła w Europie (o 1,5 proc.) i w Azji (o 0,7 proc.)

Tesco podkreśla, że w Europie dobre wyniki w trzecim kwartale na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji przyczyniły się do zrównoważenia wpływu ostrej konkurencji rynkowej w Polsce.

Poniżej video z komentarzem Dave Lewisa, szefa Grupy Tesco:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marcin 2017-01-17 11:31:19

  Chociaż mam Tesco na piechotę obok domu, to od wielu lat wolę dojeżdżać na zakupy do Auchan, a mniejsze sprawunki robić w okolicznych małych sklepikach. Tesco tylko awaryjnie ale podczas tych wizyt wystarczy dostrzec beznadziejna jakość tej sieci więc nie dziwię się jeśli chodzi o wyniki - to w święta był jedyny hipermarket w którym było pusto i wokół którego świetnie prosperuja mniejsze sklepy. Przede wszystkim:

  - tragiczne zaopatrzenie - z reguły większości rzeczy nie ma na półkach, jak w PRL

  - tragiczna obsługa - zawsze ale to zawsze popsuta ponad połowa kas samoobslugowych, albo wystawiona masa karteczek że nie mozna płacić kartą; permanentne kolejki ale nie z powodu dużej liczby klientów ale w dniach i godzinach szczytowym otwarte jest tylko 25% kas mimo że nastawiali ich kilkadziesiąt; obsługa na kasach gdzieś tak 5x wolniejszy i niepożądane w porównaniu do innych marketów

  - tragiczna jakość produktów "świeżych" - rozmiękłe warzywa i owoce prawie zawsze, obok ryb i mięsa nawet ciężko

  przechodzić, tak śmierdzi

  - ceny, nawet promocyjne z gazetki, wyższe od cen normalnych z Auchan, Lidla, Biedronki itd.  Marzę o tym aby wynieśli się także z tej lokalizacji koło mnie i sprowadziło się tam coś normalnego, na co sądząc po zapadającej się frekwencji jest coraz większa szansa

 • mirek 2017-01-16 11:54:25

  Ostatnie moje 2 zakupy z 5 w Tesco zakończyły się przypadkami:

  1. Chcąc kupić produkt pracownicy twierdzili, że to ni ich albo nie wiedzieli jak sprzedać ( 4 os. uczestniczyły z Kierownikiem)

  2. Nie chcieli mnie wypuścić po transakcji kartą - oczywiście na samoobsługowej (tesco nie stać na wykwalifikowanych pracowników, bo jak są to stażyści) - bo im w systemie nie widać. Pokazałem sciągnięcie z karty i nic. Zagroziłem policją jak mnie nie wypuszczą. No i wypuścili pod warunkiem podania tel. Za parę minut zadzwonili, że ok. Kierownik i pracownicy tragedia.

 • Ola 2017-01-12 15:28:11

  Przede wszystkim drogo!!!!!!!!!!!!!! Wszystko kupiłam duuuuuużo taniej gdzie indziej . Warzywa 4x taniej w dyskoncie Trójka . Mięso w ubojniach . Trochę w Stokrotce , trochę w Lidlu , cukier (była promocja po 1,99zl za kg )i mleko najtaniej we Frega24 . Dziwi mnie,że rządzący Tesco nie porównują cen jak klient i nie dostosowują cen do konkurencji.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane