PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Świtalscy zbudują obiekty handlowe w nowej technologii

Autor: portalspozywczy.pl 16 grudnia 2010 10:28

W I kw. 2011 roku firma Świtalski & Synowie rozpocznie budowę obiektów komercyjnych w technologii lekkich konstrukcji stalowych. Ich produkcja będzie możliwa dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu oraz maszynom sprowadzonym z Nowej Zelandii.

Firma Świtalski & Synowie użyje lekkich konstrukcji stalowych do budowy pasaży handlowych na terenie całego kraju. Prace konstrukcyjne pierwszego obiektu komercyjnego rozpoczną się w hali produkcyjnej w Mosinie pod Poznaniem już w I kw. 2011 r.

- Stale śledzimy światowe trendy w branży budowlanej - mówi Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu firmy Świtalski & Synowie. - Lekkie konstrukcje stalowe to krok naprzód w budownictwie - dodaje.

- Typowy cykl budowy z wykorzystaniem lekkich konstrukcji stalowych w przypadku obiektu o powierzchni 500 mkw. wynosi około dwóch miesięcy - informuje Kazimierczyk. To o kilka miesięcy krócej niż przy wykorzystaniu tradycyjnych technik budowlanych.

Oprogramowanie Framecad zakupione przez firmę Świtalski & Synowie współpracując z maszynami umożliwia szybką zamianę trójwymiarowych wizualizacji w ich idealne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Zintegrowanie projektowania, doboru surowców, produkcji i montażu skraca proces budowlany i obniża koszty inwestycji. Prace montażu konstrukcyji mogą być prowadzone niezależnie od warunków atmosferycznych, gdyż proces prefabrykacji elementów stalowych odbywa się w hali produkcyjnej. Szkielet budynku jest montowany z cienkościennych kształtowników produkowanych ze stali giętej na zimno, który następnie jest przewożony na plac budowy, gdzie następują dalsze prace budowlane związane z wykończeniem budynku.

Lekkie konstrukcje stalowe są stosowane od wielu lat m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Nowej Zelandii. W Polsce konstrukcje stalowe wykorzystuje się m.in. do budowy hal magazynowych, czy w produkcji przemysłowej. Jest to jednak zupełnie inny rodzaj technologii. My chcemy wprowadzić najwyższą jakość lekkich konstrukcji stalowych do budowy obiektów komercyjnych - tłumaczy Kazimierczyk. Technologia, którą zastosujemy to nie tylko skrócenie czasu budowy, ale przede wszystkim racjonalizacja użytkowania obiektu przynosząca efekty ekonomiczne dla najemców naszych obiektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane