PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Syndyk MarcPolu złoży wkrótce wniosek o wypłatę zaległych wynagrodzeń

Autor: www.dlahandlu.pl 17 czerwca 2016 12:58

Syndyk MarcPolu złoży wkrótce wniosek o wypłatę zaległych wynagrodzeń fot. Marcpol

Syndyk MarcPolu kompletuje dokumentację niezbędną do złożenia marszałkowi województwa wniosku o wypłatę niezaspokojonych roszczeń pracowników tej firmy. Po rozpatrzeniu tego wniosku i wpływie środków do masy upadłości syndyk niezwłocznie przystąpi do wypłat poszczególnych kwot pracownikom zgodnie ze złożonym wykazem.

W sytuacji, gdy środki uzyskane z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nie wystarczą na zaspokojenie należności ze stosunku pracy powstałych przed dniem ogłoszenia upadłości MarcPol SA, należności te będą zaspokajane w trybie ustawy Prawo upadłościowe.

Syndyk podkreśla, że upadłość jest równoznaczna z niewypłacalnością pracodawcy, to zaś pozwala na uruchomienie środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na zaspokojenie roszczeń pracowniczych. 

Sydnyk w ciągu miesiąca od ogłoszenia upadłości firmy powinien złożyć do marszałka wykaz niezaspokojonych roszczeń określając osoby i kwoty.

Wykazem obejmowane są należności główne z tytułu: wynagrodzenia za pracę, ekwiwalent za urlop wypoczynkowy i odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia umowy o pracę. 

Przypomnijmy, 6 czerwca 2016 r. Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki MarcPol SA. Tym samym z handlowej mapy kraju znika najstarsza polska sieć supermarketów.

 

Dokument syndyka wyjaśniający kwestię wypłaty wynagrodzeń do pobrania obok artykułu z zakładce "Multimedia".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • BARTOSZ 2017-02-23 12:13:39

  A CO Z PITAMI JA DALEJ NIE MAM

 • kik 2016-07-26 14:55:47

  Dział Kadr już nie istnieje w Al.Wilanowskiej przeniesiony na ul.Naruszewicza13a

 • onagro 2016-07-09 23:37:07

  teraz nie licz na pieniądze teraz dział świadczeń gwarantowanych ma miesiąc aby sprawdzić listy i przygotować pieniądze do wypłaty wiec jak pieniądze dostaniemy do 6 września to będzie cud

ZOBACZ WSZYSTKIE (18)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane