Syndyk wkracza do brytyjskiego oddziału Toys R Us

Autor: BBC News 28 lutego 2018 15:20

Syndycy zostali wyznaczeni, aby rozpocząć "uporządkowaną likwidację" największego brytyjskiego sprzedawcy zabawek po tym jak nie udało się znaleźć nabywcy dla sieci. Póki co 105 sklepów Toys R Us pozostanie otwartych do odwołania. Usługa online i usługa "kliknij i odbierz" zostały zamknięte natychmiast. Zagrożonych jest 3000 miejsc pracy - podało BBC News.

Likwidator Simon Thomas powiedział: "Chociaż proces ten prawdopodobnie wpłynie na wielu pracowników ToysR Us, do ustalenia pozostaje czy zamknięte zostaną tylko niektóre czy wszystkie sklepy". I dodał:  "Dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć kupującego dla całości lub części przedsiębiorstwa"

Od września 2017 r. sieć jest w procesie ochrony przed bankructwem w USA i Kanadzie, po tym jak długi sięgnęły 5 miliardów dolarów i napotkano na dużą konkurencję w sprzedaży online. Obecnie firma próbuje restrukturyzacji finansowej, w styczniu ogłoszono zamknięcie 180 sklepów w USA.

Analogiczne problemy Toys"R"Us widać w Wlk. Brytanii, gdzie kupujący mają do wyboru silną konkurencję, często też dokonują zakupów online w sieciach supermarketów. Straty Toys"R"Us odnotowano przez siedem z ostatnich ośmiu lat. Najnowsze dane mówią o 500 tys. funtów strat w ostatnim okresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane