System zdalnego pomiaru liczników w Galerii nad Jeziorem

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 17 grudnia 2012 09:22

100 liczników energii elektrycznej oraz wodomierzy zostało wyposażonych w system zdalnego pomiaru w konińskiej Galerii nad Jeziorem. To efekt zakończonego przed 2. tygodniami wdrożenia system RhinoAMR, zapewniającego bezprzewodowy odczyt liczników w czasie rzeczywistym.

Systemem klasy AMR (ang. Automatic Meter Reading) zostało objętych w sumie 100 liczników prądu i wody u prawie 60. najemców w galerii o powierzchni handlowej prawie 22 tys. mkw. W tym również liczniki energii zainstalowane na pylonie reklamowym i w rozdzielni głównej oraz wodomierze w pompowni wody.

Jak wyjaśnia Jakub Hetmaniok z firmy Rhino, odpowiedzialnej za projekt - Prace podzieliliśmy na kilka etapów. Wdrożenie systemu poprzedziła szczegółowa analiza infrastruktury obiektu, w efekcie której wymieniliśmy liczniki energii i wodomierze na impulsowe oraz zamontowaliśmy nasze urządzenia pomiarowe wraz z systemem zdalnego odczytu.

Dotychczas największym wyzwaniem dla zarządcy galerii był zbyt długi czas, potrzebny pracownikowi na ręczne spisywanie liczników. Powodem była m.in. lokalizacja liczników w trudno dostępnych miejscach oraz nieobecność niektórych najemców w czasie odczytywania wskazań liczników.
W rezultacie spisywanie wszystkich liczników w obiekcie trwało nawet kilka dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane