PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Szansa na regulację rynku porównywarek cen. Dlahandlu.pl bierze udział w konsultacjach

Autor: dlahandlu.pl 28 listopada 2012 15:23

Szansa na regulację rynku porównywarek cen. Dlahandlu.pl bierze udział w konsultacjach

Departament ds. Zdrowia i Konsumentów w Komisji Europejskiej pracuje nad raportem dla rynku porównywarek cenowych. Obecnie prowadzone są konsultacje w ramach grupy roboczej, do której został zaproszony portal dlahandlu.pl, prowadzący porównywarkę Koszyk cen. Na podstawie wniosków z konsultacji wiosną 2013 roku w czasie Europejskiego Kongres Konsumenckiego zostaną ogłoszone rekomendacje dla państw członkowskich w sprawie wdrożenia wspólnych standardów działania porównywarek cen.

W ramach grupy roboczej udział bierze 30 przedstawicieli organizacji konsumenckich, stowarzyszeń biznesowych, agend rządowych,  a także podmiotów działających w branży porównywarek cenowych.

Wynikiem działania prac grupy ma być stworzenie rekomendacji dla państw członkowskich, dotyczących standardów, które powinny spełniać
porównywarki cenowe, aby były klarownym, jasnym i przejrzystym źródłem informacji konsumenckiej w ramach Unii Europejskiej. 

Jednym z głównych zadań grupy jest wypracowanie takich standardów, które będą mogły znaleźć zastosowanie przy porównaniach zarówno
jakościowych, jak i cenowych sprawiedliwych dla wszystkich porównywanych sklepów czy producentów. Z zastrzeżeniem, że wszystkie podmioty
przestrzegają takich samych zasad prezentacji wszystkich kosztów składających się na końcową cenę produktu płaconą przez konsumeta, jak np. koszty dostawy w przypadku  sklepów internetowych czy koszty podatków i opłat lotniskowych w przypadku np. biletów lotniczych.

W spotkaniu, które odbyło się w Departamencie ds. Zdrowia i Konsumentów w Brukseli redakcja dlahandlu.pl przedstawiła problematykę porównań cen żywności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane