Szef Lidla: Nasza ekspansja nigdy nie będzie miała końca

Autor: rp.pl / Handelsblatt 12 listopada 2015 09:03

Lidl przymierza się do wejścia na rynek w USA. Sven Seidel, prezes sieci stwierdził, że jego firma "narzuci mocne tempo, ponieważ chce zdobyć silną pozycję na amerykańskim rynku, który jest dla sieci strategiczny".

Prezes powiedział cytowanemu przez rp.pl niemieckiemu dziennikowi "Handelsblatt", że na początek Lidl chce otworzyć "kilkadziesiąt" sklepów w USA między innymi w stanach Wirginia, Północna i Południowa Karolina, Maryland oraz Waszyngton DC.

Sieć ma zamiar rozpocząć działalność za oceanem w 2018 roku. Już teraz nad amerykańskim projektem Lidla pracuje 200 osób w USA. Sven Seidel wyjaśnia, że podstawowe założenie sieci "Najlepsza jakość za najlepszą cenę" się nie zmieni także za oceanem. Aczkolwiek Lidl będzie musiał dostosować się do upodobań amerykańskich konsumentów.

Niemiecka sieć będzie musiała na nowym rynku konkurować nie tylko z niemieckim konkurentem, ale przede wszystkim z amerykańskim gigantem Wal-Mart, który co prawda przezywa kłopoty, ale wciąż jest największą siecią handlową w USA.

- Nasza ekspansja nigdy nie będzie miała końca - powiedział Sven Seidel dziennikowi "Handelsblatt", komentując plany dalszej ekspansji m.in. na terenie Europy. Już wkrótce sklepy sieci pojawią się na Litwie i w Serbii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. sieci handlowej 2015-11-13 18:02:16

    Cynizm Prezesa. Proponuję ekspansję na Rosję tam będziecie mieli inne warunki-byłem na zatowarowaniu w Rosji to wiem co mówię. Ale jak mazy wam się taka ekspansja na rynku niewolniczym to proponuję Afrykę bo Azja jest mądrzejsza od nas Europy wschodniej!!!

  • Wytrawny 2015-11-13 10:23:18

    Lidl ceni jakoś! ...się może nie otrują albo już nie czują tego co jedzą :-)

  • herbatnik 2015-11-12 16:23:11

    Proponuję "ekspansję " za Bug... Tam się nie wybieracie? Dziwne. Czyżby dopłat nie dostaniecie na "rozwój" w tamtym kierunku?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane