PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Szef Solidarności o zakazie handlu: Cztery niedziele, kropka, koniec

Autor: IAR 16 lipca 2017 16:03

NSZZ "Solidarność" nie godzi się już na żadne ustępstwa w sprawie ograniczenia handlu w niedziele. Pojawiają się wciąż nowe propozycje by obywatelski projekt został złagodzony i praca odbywała się w dwie niedziele w miesiącu albo w każdą niedzielę do godziny 13.00.

Ostatnio przedstawiciele branży handlowej apelowali, by sklepy otwierane były w każdą niedzielę oraz by w kodeksie pracy znalazł się zapis dający pracownikowi prawo do co najmniej dwóch niedziel wolnych w okresie czterech tygodni. 

Szef Solidarności Piotr Duda nie zgadza się na uwzględnienie tych postulatów, twierdząc, że złożony w Sejmie w ubiegłym roku projekt i tak przeszedł już dużą metamorfozę i liczba wyjątków od zakazu uległa wydłużeniu. "Cztery niedziele, kropka, koniec" - mówi pytany przez IAR o stosunek do tych propozycji Piotr Duda. Dodaje, że na przewodniczącego podkomisji zajmującej się tym problemem został powołany były szef Komisji Krajowej Janusz Śniadek. Piotr Duda wyraził przekonanie, że od 1 stycznia będzie w Polsce ograniczenie zatrudnienia w handlu w niedziele.

Pod obywatelskim projektem, którego autorem jest Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzą m.in. NSZZ „Solidarność” oraz organizacje społeczne, podpisało się ponad pół miliona osób. Projekt przewiduje wiele wyjątków. Wśród nich taki, że handel bez ograniczeń mógłby się odbywać przez siedem niedziel w roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ano cesky 2017-07-17 12:29:28

  spadajta nie chcesz nie rób zakupowa w niedziele i tyle. a jak taki mądry daj wolne w niedziele restauracja barom kinom teatrom kwiaciarniom kawiarniom ochronie itp itd podwojne standardy dulszczyzna

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,50

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane