PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Szef Solidarności skarży się na Biedronkę do UEFA

Autor: Gazeta Wyborcza 13 stycznia 2011 13:34

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda napisał skargę na sieć Biedronka do szefa UEFA Michela Platini. Biedronka jest sponsorem polskiej reprezentacji piłkarskiej - podaje Gazeta Wyborcza.

Na początku stycznia związkowcy bez skutku pikietowali pod Biedronką w obronie swoich kolegów. Duda rozmawiał o zwolnieniach w Biedronce i innych firmach z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, oraz napisał list do Michela Platini, prezydenta Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA) oraz rozmawiał z Lechem Wałęsą i zyskał jego poparcie.


W liście do Platiniego Duda pisze:

Z przykrością muszę Pana poinformować, że w naszym kraju sieć [Jeronimo Martins Dystrybucja] od dawna kojarzona jest z łamaniem praw pracowniczych i związkowych. Od kilku tygodni w sklepach Biedronka ma miejsce skandaliczny proceder nie przedłużania pracownikom umów o pracę z powodu ich przynależności do NZSS Solidarność. (...) Byli dobrymi pracownikami, solidarni wywiązywali się ze swoich obowiązków, a ich jedyną "winą" było to, że skorzystali z konstytucyjnego prawa do działalności związkowej.

Takie skandaliczne praktyki kładą się cieniem nie tylko na naszej krajowej federacji piłkarskiej, której Biedronka jest oficjalnym sponsorem, ale i na całych przygotowaniach do Euro 2012. Apelujemy do Pana o zainteresowanie tematem i ewentualną interwencję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • polak 2011-01-18 22:54:15

    trzeba być kompletnym kretynem żeby formułować zwrot "uporczywe nieprzedłużanie" > Związkowcy to kompletni debile nie mający pojęcia o obowiązującym prawie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane