Szef Tesco ma nowe wytyczne dla Polski

www.portalspozywczy.pl 17 kwietnia 2013 08:55

Szef Tesco ma nowe wytyczne dla Polski

Według ekspertów prezes Tesco Philip Clarke ogłosi w tym tygodniu dalsze plany reorganizacji sklepów w Wielkiej Brytanii. Zmiany mogą czekać także oddziały brytyjskiej sieci w Europie Wschodniej, w tym w Polsce.

Zdaniem specjalistów KamCity wyniki, które opublikuje w środę Tesco będą słabe. Ich zdaniem pomimo nakładów inwestycyjnych sięgających 1 mld funtów sieć mogła zanotować spadek sprzedaży po okresie Bożego Narodzenia.

Duży wpływ na ubiegłoroczne wyniki Tesco miał nie tylko kryzys gospodarczy, ale także afery z końskim mięsem oraz silna konkurencja ze strony sieci dyskontowych.

Zdaniem ekspertów w najbliższych miesiącach Tesco będzie inwestować na Wyspach w modernizację hipermarketów, będzie także zmniejszać powierzchnie największych sklepów. W przypadku asortymentu operator postawi na produkty świeże i marki własne. Nastąpi także przegląd kategorii produktowych sprzedawanych w hipermarketach. Brytyjski operator będzie rozwijał w sprzedaż on-line, w tym usługę Click & Collect.

Tesco będzie chciało rozwijać przejęte w ostatnim czasie marki, takie jak sieć restauracji rodzinnych Giraffe, kawiarni Harris + Hoole, czy piekarni Euphorium. Placówki pod tymi szyldami mogą się pojawić w największych sklepach sieci.

Według ekspertów Tesco będzie starało się sprzedać sklepy Fresh & Easy w USA. Konkurenci, tacy jak Aldi są zainteresowani zakupem części amerykańskich placówek, jednak sfinalizowanie transakcji nie nastąpi w najbliższych dniach.

Eksperci przewidują, że przychody (w zakończonym roku finansowym 2012/13) Tesco wzrosły o 1,6 proc. do 66,2 mld funtów, przy znacznym (10-proc.) spadku zysku do 3,4 mld funtów.

Według nieoficjalnych informacji prezes Tesco Philip Clarke ogłosi wyhamowanie ekspansji hipermarketów w Europie Wschodniej i innych rynkach zagranicznych. Jednocześnie postawi rozwój sprzedaży online i otwieranie małych lokalnych sklepów. Zdaniem ekspertów zyski Tesco na takich rynkach jak Węgry, Polska i Czechy ponownie spadły z powodu kryzysu gospodarczego, który mocno dotknął całą Europę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane