PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Szeroka oferta ryb naraża sklepy na ataki ekologów

Autor: TVP Rolna 21 kwietnia 2010 12:22

W polskich sklepach wciąż można kupić zagrożone wyginięciem ryby - podaje Redakcja Rolna TVP. Na tak zwanej czerwonej liście Greenpeace'u są między innymi: tuńczyki, dorsze, węgorze, morszczuki, halibuty, łososie, sola oraz krewetki.

Greenpeace postuluje, aby wszystkie gatunki, które są na liście przynajmniej na jakiś okres czasu zostały usunięte ze sprzedaży, aby dać czas stadom populacji, żeby się mogły odrodzić i na nowo zasilać nasze rynki. Ale to nie jedyne działania jakie mogą podjąć handlowcy. Aby zmniejszyć ryzyko nieodwracalnych zmian w środowisku można na przykład sprzedawać ryby hodowlane albo łowione w sposób, który nie niszczy innych gatunków.

Aby uświadomić skalę problemu Greenpeace w całej Europie publikuje ranking hiper i supermarketów najbardziej przyjaznych morskim ekosystemom. Ekolodzy oczekują także, że informacje o pochodzeniu towaru będzie można znaleźć na półkach sklepowych. Tak jest na zachodzie Europy.
W Polsce ranking hiper i supermarketów najbardziej przyjaznych zagrożonym gatunkom jest tworzony od dwóch lat. Najlepiej w rankungu wypadają sieci z bardzo ograniczonym asortymentem ryb, najgorzej zaś sieci delikatesów z najszerszą ofertą ryb.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane