PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sześciu inwestorów powalczy o zagospodarowanie terenów przy dworcu Warszawa Główna

Property News 17 września 2014 09:24

PKP SA wybrała inwestorów, których zaprosiła do złożenia ofert na komercyjne zagospodarowanie terenów przy dworcu Warszawa Główna.

Szansę na zagospodarowanie terenów przy dworcu Warszawa Główna, spośród sześciu przedsiębiorstw, mają następujące firmy: ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o., Europejskie Centrum Inwestycyjne ECI SA, Konsorcjum: HB Reavis Poland Sp. z o.o. i Polcom Investment XIII Sp. z o.o., Karam Enterprise z grupy ImmoFinanz oraz Neinver Polska Sp. z o.o.

- Ostateczne zagospodarowanie nieruchomości będzie zależało od ofert przedstawionych przez inwestorów. Zakładamy integrację środków transportu publicznego i stworzenie nowoczesnej zabudowy komercyjnej - mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP SA. - Zależy nam na tym, aby inwestycja przyniosła korzyści nie tylko PKP i inwestorowi, ale przede wszystkim pasażerom i mieszkańcom stolicy - dodaje.

Do dyspozycji inwestora będzie 10 ha terenu położonego w odległości niespełna półtora kilometra od ścisłego centrum Warszawy.

Wyłonienie inwestora planowane jest na przełom 2014/2015. Wartość projektu może wynieść do 3,6 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane