Szpiegomat: Prowizja Carrefoura na Marketplace ma wynosić 5-9 proc.

Autor: dlahandlu.pl 30 marca 2017 10:52

Carrefour uruchomi Marketplace, w którym będzie zarówno operatorem, jak i jednym ze sprzedających. Startując ze swoją platformą handlową, w której będą produkty również non-foodowe, Carrefour chce rywalizować z takimi graczami jak Allegro, Amazon czy Zalando. Aby handlować poprzez platformę, sprzedawcy będą musieli opłacić miesięczny abonament wysokości 149 zł. Stawki prowizyjne mają wynosić 5-9 proc. od wartości transakcji.

- Wygląda na to, że Carrefour zauważył potencjał polskiego rynku e-commerce i zakupów mobilnych. Bardzo ciekawa jest usługa collaborative economy. Była ona już kiedyś testowana przez Wal-Mart, który chciał, by klienci w drodze do domu mogli dostarczać zakupy innym klientom, zamawiającym online w zamian za rabaty lub zwrot kosztów paliwa. - komentuje Grzegorz Brajewski, CEO Szpiegomat.pl. - Sukces Marketplace’u moim zdaniem zależy od skuteczności w przyciągnięciu kupujących i przekonaniu ich, że jest to miejsce, w którym warto robić zakupy. Wtedy do platformy przekonają się również sprzedający. Wydaje mi się, że jest taka szansa w przypadku produktów spożywczych. W przypadku innego asortymentu ciężko będzie konkurować z gigantami typu Allegro, do których kupujący są już przyzwyczajeni. Dużo też zależeć będzie od poziomu cen na platformie. Z danych z naszego monitoringu cen wynika, że konkurencja w internecie jest bardzo zacięta i niewiele jest miejsca na kolejne obniżki, więc Marketplace Carrefoura musi wyróżnić się czymś innym, by przyciągnąć kupujących.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marek 2017-04-02 17:54:43

    Artykuł był z 30 marca wiec oni nie żartują I to jest straszne..

  • joooo 2017-04-01 18:56:27

    To chyba dałeś się wkręcić: ) dobrze że w biedronce nie będą sprzedawać biletów na lot w kosmos: ) 1 kwietnia

  • Marek 2017-03-30 13:54:34

    5-9% prowizji i jeszcze opłata za korzystanie dla Sprzedającego? kto w Careefour rewidował model biznesowy vs aktualna sytuacja na rynku? Przecież na rynku są już platformy dla rynku B2B z marżą max 2%

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane