Sztuczne zęby, karty do gry i peruki hitami eksportowymi

Autor: pr 10 sierpnia 2015 12:34

Sztuczne zęby, karty do gry i peruki hitami eksportowymi Sztuczne zęby z Polski są popularne na Polinezji Francuskiej (fot. sxc.hu)

Twarde dane pokazują, że „Polak potrafi” i sprzeda najbardziej nietypowe towary pod słońcem w niezwykłych zakątkach świata. Polscy eksporterzy wysłali już m.in sztuczne zęby do Polinezji Francuskiej, globusy do Mongolii, karty do gry do Tanzanii, chusteczki do nosa do Libii a nawet brody, rzęsy i warkocze do Skandynawii.

- Nasz eksport naprawdę nie zna granic – mówi Radosław Jarema z instytucji płatniczej AKCENTA, realizującej płatności w walutach obcych dla polskich firm zajmujących się eksportem i importem. - Jedną z najbardziej unikatowych transakcji, które rozliczaliśmy, był eksport materiałów edukacyjnych i książek dla wyznawców Kościołów Zielonoświątkowych. Jeden z naszych klientów z dużym sukcesem eksportuje e-papierosy, zaś inny wysyła do Sudanu i Somalii proste silniki spalinowe do pomp wodnych. Te przykłady pokazują, że przedsiębiorca z każdej branży ma szansę na dowolnym zagranicznym rynku – tylko musi umiejętnie zbadać na nim popyt, trafnie obmyślić strategię wejścia na niego oraz dobrze zorganizować logistykę – dodaje Jarema.

W ubiegłym roku przedmioty sklasyfikowane przez GUS jako „antyki o wieku przekraczającym 100 lat” z Polskie trafiły do 7 krajów świata. Cały eksportowy biznes antykami w Polsce wart był w ubiegłym roku ok. 661 tys. zł. Najwięcej ponad stuletnich antyków trafiło do Rosji (6 358 kg, 224 785 zł), natomiast najdroższy, zaledwie dwukilogramowy, przedmiot (lub przedmioty) o wartości 125 tys. zł został wywieziony do Japonii. Doskonale dla eksporterów antyków zapowiada się obecny rok. Po trzech miesiącach 2015 r. do zaledwie trzech krajów wysłali wiekowe przedmioty za ok. 40 proc. wartości odnotowanej w całym 2014 r. czyli za 267 616 zł.

W ubiegłym roku dzięki naszym eksporterom polskie karty do gry znalazły się w każdym z 28 krajów Unii Europejskiej. Największą popularność zdobyły wśród Francuzów, którzy w 2014 r. kupili ich prawie 300 tys. kg za kwotę ponad 5 mln zł. W zeszłym roku polscy eksporterzy wysłali w świat około 1,3 mln kg kart do gry, których wartość wyniosła 26 mln zł. To prawie tyle ile wyniosła zeszłoroczna wartość całego polskiego eksportu do Wenezueli i niewiele mniej niż do Chile. A polskie karty osiągają także sukcesy na kierunkach na których mało który polski eksporter może pochwalić się kontraktem. Naszymi karatami grają np. mieszkańcy Tanzanii czy Paragwaju.

Największym zaskoczeniem lektury danych GUS może być odkrycie, że Polska eksportowała w 2014 r. ponad 565 tys. sztuk sztucznych zębów, a na dodatek, że część z nich wysłana została na … Polinezję Francuską, maleńką wyspę na Oceanie Spokojnym. W 2014 r. do tego kraju wysłaliśmy zęby o wartości aż 44 tys. zł! Poza tym, polscy eksporterzy sztucznego uzębienia „zjedli zęby” na wywozie na rynki krajów post sowieckich, takich jak Mołdawia, Azerbejdżan, Gruzja, Ukrainy i Kazachstanu.

 • Conor 2015-08-11 14:19:12

  Akurat polskie e-papierosy są bardzo dobre, sam wapuję Tabaque

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane