PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sztuka wchodzi do galerii handlowej

Autor: pr 8 kwietnia 2015 14:37

Sztuka wchodzi do galerii handlowej Fot. Millenium Hall

16 kwietnia w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall odbędzie się oficjalne otwarcie Dagart Galerie - pierwszej prywatnej galerii sztuki współczesnej w Rzeszowie.

Dagart Galerie to istniejąca od 2006 roku galeria sztuki, zajmująca się promocją polskiej sztuki współczesnej w Europie. Po latach istnienia Dagart Galerie w Arras i Lille we Francji oraz kilkuletnim uczestnictwie w różnych targach sztuki współczesnej, Dagmara Hazuka, właścicielka galerii, pragnie wykorzystać doświadczenie nabyte na europejskim rynku sztuki i  stworzyć w Rzeszowie unikalne miejsce dla sztuki.

„Sztuka do kwadratu” jest to oryginalny koncept galerii sztuki skierowany do polskiej publiczności, zakładający upowszechnienie kultury zakupu obrazów oraz wyjście poza elitarny krąg odbiorców i docierania do szerokiej publiczności prezentując dzieła artystów w małych kwadratowych formatach, na specjalnie przygotowanym papierze, pozwalającym na pracę w różnych technikach malarskich.

Równolegle do projektu „Sztuka do kwadratu”, Dagart Galerie będzie prezentować pięć prestiżowych wystaw rocznie, w tym dwie wystawy znanych artystów z Francji, Belgii, Holandii i innych państw europejskich. Dagart Galerie organizować będzie także happeningi, performance, wystawy rzeźb,  również w przestrzeni centrum handlowego oraz skweru Millenium Hall.

Millenium Hall to największe Centrum Kulturalno-Handlowe w Polsce południowo-wschodniej. W sposób kompleksowy łączy w sobie funkcję handlową, rozrywkową i kulturalną. Powierzchnia Centrum to ponad 56 000 m kw (GLA), na której klienci mogą znaleźć 250 sklepów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,21

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane