Szykują się strajki w Tesco

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 25 sierpnia 2014 12:22

Szykują się strajki w Tesco

Związkowcy zapowiadają protesty w Tesco. Praca ponad siły, niezauważalne podwyżki płac czy przymuszanie do przejścia na elastyczny czas pracy - to tylko główne problemy, przeciwko którym buntują się pracownicy Tesco Polska.

W połowie sierpnia br. pojawiła się informacja o planowanej podwyżce płac średnio o 3,5 proc. Organizacje związkowe postulowały 10-procentowy wzrost płac. Przedstawiciele pracowników zwracają uwagę, że rozmowy płacowe były za krótkie i nie udostępniono im kompletu dokumentów dotyczących kondycji finansowej firmy.

Bolączką zatrudnionych w Tesco jest również elastyczny czas pracy. - Na pracę w tym trybie zgodnie z prawem wyrazić zgodę muszą związki zawodowe. Tej zgody nie było, jednak spółka omija ten przepis w ten sposób, że sugestywnie podsuwa pracownikom do podpisu kwity, w których wyrażają zgodę na pracę w elastycznym czasie - tłumaczy Elżbieta Fornalczyk.  - Zorganizujemy protesty. Będziemy głośno upominać się o prawa, szacunek oraz o dobrą pracę za godziwą zapłatę - informuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej "Sierpnia 80".

Protesty zyskają wsparcie także innych związków działających w Tesco, jak OPZZ "Konfederacja Pracy" i Związek Zawodowy Pracowników Handlu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pracownik Tesco 2014-08-27 13:54:23

  Praca ponad siły tzn. ilość zadań do wykonania w ciągu dnia niemożliwa do zrealizowania! częste zostawanie po gdzinach do tzw. odbioru (wg specjalisty, który juz nie wie czy 1do 1, czy 1do 1,5) a szary pracownik nie wie o prawie odbioru 1,5 faktycznie przepracowanego czasu ponad grafikowy ponadto o 50% płacy za nadgodziny. Plany i grafiki zmieniają się z dnia na dzień a kierownicy nie informuja o tym gubiąc sie w rachunkach. Nagminnie łamie się prawo pracy i zastrasza pracowników ciągłymi audytami i kontrolami a słabe wyniki kontroli są powodem do gnojenia i wystawiania niskich ocen pracowniczych lub kar. Dźwiganie i szarpanie się z dostawami towarów gdzie w większości przypadków są to kobiety drobne i szczupłe. Fikcyjne wpisywanie przerwy lub przerwa na godzinę przed zakończeniem zmiany!nadmieniam,że jeżeli zwraca się na to uwagę to słyszy się text np.".. twój problem jak nie możesz zorganizować sobie czasu tak żeby pójść na przerwę" Oszustwa! oszustwa i malwersacje wobec nieświadomych pracowników, często prostych i skromnych pracowitych ludzi. Potwierdzam słowa poprzednika, że biurokracja z najwyższej półki i brak czasu na konkretne skupienie uwagi na kliencie! nasze dzieci straszone są w szkole, że skończą na kasie TESCO!Ludzie otwórzmy oczy naszym kolegom, nie pozostawiajmy spraw bez echa bo zjedzą nas z butami.

 • Pracownik Tesco 2014-08-27 11:36:35

  Na elastyczny czas pracy każdy pracownik może lecz nie musi wyrazić zgody.Nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji.Niektórym pracownikom nawet jest to na rękę bo jeżeli dzień wcześniej pracował od godziny 13;45 to na drugi dzień może przyjść na 11:00.Matkom z małymi dziećmi takie godziny odpowiadają.Nie wiem tylko dlaczego mówi się tylko o elastycznym czasie pracy??Dlaczego nie porusza się likwidacji biur kierowników stoisk i przeniesienie tych biur na sklep.Dodam ,że nie zlikwidowano biurokracji.I ze stosu dokumentów dali nam jedną szufladę w której mamy się pomieścić.Monitor na sklepie jest dla 3 osób.Dlaczego nie porusza się szkoleń Elerningowych ,które to wykonuje się w domu bo w pracy na to nie ma czasu??

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane