PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Szykuje się kolejne starcie producenta z siecią? Lotte Wedel kontra Biedronka

Autor: Puls Biznesu 14 kwietnia 2017 10:08

Szykuje się kolejne starcie producenta z siecią? Lotte Wedel kontra Biedronka fot. czekolada Wedel

Klienci pytają Lotte Wedel, czy produkuje czekoladę dla Biedronki. Nie chodzi jednak o smak a o opakowanie. W branży spożywczej huczy od plotek, czy Lotte Wedel zmierzy się z Biedronką w walce o opakowanie czekolad - informuje Puls Biznesu.

Chodzi o czekolady Magnetic, marki własnej Biedronki.

Maciej Herman, członek zarządu Lotte Wedel mówi, że firma zaczęła otrzymywać pytania od klientów, czy jest producentem marki własnej tabliczek czekoladowych dla Biedronki i co sądzi o podobieństwie opakowań. Dla Lotte Wedel to sygnał, że produkty te można pomylić.

I podkreśla, że Lotte Wedel nie ma nic wspólnego z czekoladami Magnetic. A co więcej niepokoją ją wszelkie produkty, które mają opakowania podobne do jej produktów. Dodaje jednak, że to rzadkie sytuacje, ale każdy taki przypadek jest analizowany. Co z tym zrobi firma? — Bez komentarza — ucina Maciej Herman.

Biuro prasowe Biedronki, zapytane przez Puls Biznesu o podobieństwo opakowań odpisało: „Przy projektowaniu i wyborze opakowań produktów marki własnej kierujemy się zarówno preferencjami konsumentów, jak i aktualnymi trendami na rynku. Naszym celem jest stworzenie atrakcyjnej i wyrazistej architektury marki, która wyróżni ją na rynku (…) w przywołanym przypadku nie ma możliwości, by klient mógł pomylić nasz produkt z innym na rynku (…). Elementy zbieżne w obu przypadkach są stosowane przez wielu producentów, natomiast produkty marki Magnetic, linii ulubiona mleczna czekolada, mają wiele wyróżniających elementów graficznych. (…) marka Magnetic istnieje na rynku już 11 lat i jest dobrze rozpoznawalna przez klientów”.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane