Szykuje się ogólnopolski strajk w sklepach

Autor: money.pl 12 kwietnia 2017 20:55

Na 2 maja "Solidarność" szykuje ogólnopolski protest w sklepach - dowiedział się WP money. Jedna z wersji zakłada strajk włoski - kasjerzy przyjdą do pracy, ale mają wykładać towary i obsługiwać klientów na kasie najwolniej jak tylko się da. Ma to być protest przeciwko niskim płacom w handlu - podaje money.pl.

Kilka dni temu trzy z czterech organizacji podpisały się pod pismem w sprawie przeprowadzenia akcji protestacyjnej.

"Popieramy propozycję i podtrzymujemy deklarację w sprawie przeprowadzenia akcji protestacyjnej, mającej na celu zwrócenie uwagi na poprawę warunków prac i płacy dla Pracowników JMP S.A." - napisano w piśmie wysłanym do Jeronimo Martins Polska, czyli właściciela sieci Biedronka.

Jak dodają, zgłaszają też chęć rozmów, które mają doprowadzić do podwyżek pensji oraz zwiększenie zatrudnienia na sklepach i w magazynach. Pod pismem podpisała się "Solidarność", "Solidarność'80" oraz "Sierpnia'80". Do akcji nie chcą przyłączyć się Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Pracowników JMP S.A.

Według informatora serwisu money.pl centrala "Solidarności" ma zachęcać do protestu też pracowników Tesco, Auchan, Lidla oraz wszystkich innych wielkopowierzchniowych sklepów. 

Czytaj więcej w money.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Tomaszydło 2017-04-13 14:52:26

    Niech się nieroby ze związków zawodowych wezmą do roboty.

  • lukazi 2017-04-13 14:04:31

    jestem klientem. Popieram, przynajmniej 2 tyś z czyms na rękę, miniumum!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane