PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Targowiska dla rolników mają być gotowe wiosną 2011 roku

Autor: portalspozywczy.pl 30 maja 2011 15:36

Niewykluczone, że już w lipcu będzie można składać wnioski o wsparcie przy tworzeniu rynków sprzedaży bezpośredniej. - Jestem przekonany, że wiosną przyszłego roku rolnicy będą mogli na takich targowiskach sprzedawać już swoje produkty - mówi minister rolnictwa Marek Sawicki.

Minister rolnictwa: Rynki sprzedaży bezpośredniej dla rolników ruszą przed wiosną przyszłego roku

Projekt rozporządzenia o rynkach sprzedaży bezpośredniej miał zostać skierowany do uzgodnień międzyresortowych jeszcze na początku maja. - Chcemy, by proces jego przyjmowania zamknąć w połowie czerwca. Być może jeszcze w lipcu samorządy mogłyby ogłosić nabór wniosków - ocenia Marek Sawicki.

- Przypomnę, że budżet tego działania to 70 mln euro, przy wsparciu finansowym ze strony środków unijnych na poziomie 70 proc. i jednoczesnym jednorazowym zaangażowaniu maksymalnie 1 mln zł. Propozycja skierowana jest do samorządów miast o liczbie mieszkańców od 5 do 50 tys. - dodaje minister rolnictwa.

Zdaniem Marka Sawickiego, będzie to dobra forma budowania nowoczesnych miejsc sprzedaży bezpośredniej, gdzie rolnik będzie mógł sprzedać produkty, często wysoko przetworzone, z własnego gospodarstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane