PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Technologia iBeacon w Starym Browarze

Autor: pr, dlahandlu.pl 18 maja 2015 09:24

Firma Surgebeacon we współpracy z firmą 3R zakończyły pierwszy etap wdrażania technologii iBeacon w Starym Browarze w Poznaniu.

Efektem wdrożenia pierwszego etapu projektu jest wirtualny przewodnik po znajdujących się w Starym Browarze dziełach sztuki. Dzięki iBeaconom każdy, kto ma na swoim telefonie bezpłatną aplikację „Stary Browar” podchodząc w pobliże eksponatu otrzyma na smartfon informację na jego temat.
Firma Surgebeacon już przygotowuje się do wdrożenia w Starym Browarze kolejnego etapu funkcjonalności aplikacji. Łącznie w ramach projektu planowane są cztery etapy.

Technologia iBeacon działa w Starym Browarze od połowy kwietnia br. Aplikacja mobilna dostępna jest na smartfony z systemem Android i iOS.

- Stary Browar jest prekursorem, ale przygotowujemy już kolejne wdrożenia. W naszych planach na najbliższe dwa kwartały są sieci sklepów, gastronomia i obiekty sportowe. Ponadto pozyskaliśmy do współpracy mocnych partnerów z branży aplikacji mobilnych, którzy chcą angażować się we wspólne projekt. – mówi Marcin Dąbrowski z Surgebeacon.

iBeacony to niewielkie sensory umożliwiające bardzo dokładne pozycjonowanie obiektów wewnątrz budynków. Komunikują się one za pośrednictwem technologii Bluetooth ze smartfonami wyposażonymi w stosowną aplikację mobilną. Interpretuje ona owe sygnały, wyświetlając kontekstowe treści w zależności od miejsca, w którym aktualnie znajduje się użytkownik telefonu. Są to różnego rodzaju przydatne informacje ściśle związane z konkretną lokalizacją. Mogą ułatwiać poruszanie się po obiekcie, przekazywać informacje o promocjach i ofertach specjalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ekonsulting 2015-06-25 23:52:03

    aplikacje mobilne, beacony, mapy:

    artmetic.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane