Technologia scan&shop dostępna w 3 sklepach Tesco (video)

Autor: www.dlahandlu.pl 7 lutego 2017 12:13

Technologia scan&shop dostępna w 3 sklepach Tesco (video) fot. materiały prasowe

Po kasach samoobsługowych, elektronicznych etykietach cenowych i zakupach za pośrednictwem Internetu, Tesco wprowadza do swoich sklepów usługę Scan&Shop. Już w lutym 2017 roku z nowego rozwiązania skorzystają klienci trzech sklepów w Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Do obsługi nowego rozwiązania firma zatrudni i przeszkoli nowych pracowników.

W pierwszym, pilotażowym etapie, Tesco wprowadzi Scan&Shop w trzech sklepach: w Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Rozwiązanie to funkcjonuje już od kilku miesięcy w 14 sklepach w Europie Środkowej. Od popularności usługi wśród klientów zależeć będzie jej ewentualne dalsze wprowadzenie w kolejnych hipermarketach Tesco. Do obsługi rozwiązania Tesco zatrudniło dodatkowych pracowników – średnio po 8 osób w każdym z hipermarketów ze Scan&Shop.

Aby skorzystać z usługi wystarczy, że klient przed rozpoczęciem zakupów weźmie jeden ze skanerów znajdujących się przed wejściem na salę sprzedaży. Wybrane i zeskanowane produkty trafiają bezpośrednio do siatek w wózkach. W przypadku owoców i warzyw oraz pieczywa wystarczy zeskanować kody Scan&Shop umieszczone przy półkach bądź zważyć na dedykowanych wagach. Pod koniec zakupów klienci udają się do kas samoobsługowych, by bez konieczności ponownego wypakowywania produktów, zapłacić za swoje zakupy.

Klienci będą mogli również wybrać opcję Scan&Shop na telefon komórkowy, który po zainstalowaniu aplikacji zastąpi skaner. Po zakończeniu zakupów na smartfonie zostanie wygenerowany kod, który wystarczy  zeskanować w kasie samoobsługowej i przejść do płatności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane