PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tell negocjuje przejęcie Cursora i większościowego pakietu Divante za 23 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 14 października 2014 16:38

Tell negocjuje przejęcie Cursora i większościowego pakietu Divante za 23 mln zł

Spółka Tell, zajmująca się outsourcingiem sprzedaży w kanale tradycyjnym dla operatorów telefonii komórkowej, podpisała list intencyjny ze spółką OEX S.A. Przedmiotem listu jest podjęcie przez strony negocjacji celem zawarcia umowy nabycia 100,00% akcji spółki Cursor oraz 51,03% spółki Divante.

Cursor i Divante specjalizują się w outsourcingu sprzedaży w kanałach nowoczesnych. Jeśli przejęcie dojdzie do skutku, Grupa Tell nabędzie szereg nowych kompetencji, które w połączeniu z obecną ofertą pozwolą na stworzenie podmiotu, będącego liderem na rynku outsourcingu sprzedaży. 

Planowane przejęcie jest elementem długoterminowej strategii spółki. -  Transakcja zapewni nam narzędzia do realizacji w przyszłości nowych projektów o dużym potencjale wzrostu - mówi Rafał Stempniewicz, prezes zarządu Tell.

Spółki Cursor i Divante tworzą wspólnie trzy linie biznesowe - non-core logistics, sales & marketing services oraz e-business. Cursor specjalizuje się w projektowaniu i realizacji procesów sprzedażowych, promocyjnych oraz logistyce materiałów marketingowych. Divante wspiera firmy w tworzeniu, rozwijaniu i optymalizacji internetowych i mobilnych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania eCommerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe. Firmy obsługują łącznie kilkaset firm z branży FMCG, finansowej, telekomunikacyjnej oraz farmaceutycznej.
Obie spółki należą do Grupy OEX.

W ramach listu intencyjnego Tell i Grupa OEX uzgodniły nabycie przez Tell 163.517.500 akcji spółki Cursor S.A. za łączną cenę 18,05 mln zł (100,00% kapitału zakładowego) oraz 592 udziałów w spółce Divante Sp. z o.o. za łączną cenę 5,06 mln zł (51,03% kapitału zakładowego).

- Podjęcie przez nas decyzji o nabyciu akcji Cursor i udziałów Divante będzie zależeć głównie od pozytywnego badania due diligence i pozyskania zgód rad nadzorczych obu stron na zawarcie umowy - dodaje Rafał Stempniewicz. Spółki planują zakończenie negocjacji, w tym zawarcia umowy nabycia akcji i udziałów, do końca 2014 r.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,13

 • Śr

  6,40

 • Min

  3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane