Tematyka spożywcza i handlowa podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Autor: dlahandlu.pl 24 marca 2016 14:40

Tematyka spożywcza i handlowa podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego fot. Grupa PTWP

Ósma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach. Ważną tematyką debat kongresowych będzie m.in. przemysł spożywczy i handlowy. W czasie debat poruszymy zagadnienia wyzwań, które stawia przed producentami żywności globalna konkurencja, a także młode pokolenie konsumentów oraz nowe technologie, które zmieniają ofertę branży spożywczej i handlowej.

Wydarzenie zachowa sprawdzoną formułę trzydniowego cyklu debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, Azji i Afryki, wzbogacając jednocześnie program o nowe wydarzenia oraz miejsce. Rejestracja jest już otwarta.

Podczas Kongresu odbędą się cztery sesje dyskusyjne dotyczące wyłącznie branży spożywczej i handlowej. Aby ułatwić zainteresowanym udział w debatach, zostały one zgrupowane w jeden blok - wszystkie odbędą się w piątek 20 maja.

Cykl debat spożywczo-handlowych zainauguruje sesja "Polski rynek spożywczy. Struktura, wyzwania, rynek". Poruszone zostaną na niej tematy takie jak: starzenie się polskiego przemysłu spożywczego i konieczność uruchomienia nowej fali inwestycji prorozwojowych. Strategie konsolidacyjne w sektorze spożywczym. Wpływ uregulowań prawnych, w tym podatku od sieci handlowych na firmy spożywcze i rolnictwo.

Kolejna debata odbędzie się pod hasłem „Konsument XXI wieku" i skupi się na nowych trendach, napędzających rozwój rynku handlowego. Eksperci porozmawiają o nawykach pokolenia X,Y, Z, które są wyzwanie dla sieci handlowych, smartfonie jako centrum procesu zakupowego współczesnego klienta, metodach budowania więzi z konsumentem wygodnym, nielojalnym i niecierpliwym. Strategii oferty szytej na miarę pod oczekiwania klienta wielkomiejskiego i bogacącego się oraz o logistyce jako elemencie decydującym o satysfakcji klienta.

Podczas debaty „15 lat e-commerce w Polsce" podsumujemy dynamiczny rozwój branży na przestrzeni ostatnich lat i zastanowimy się, jakie zmiany prawne budują przewagę e-commerce, jakie są mocne strony Polski, jak jednolity rynek cyfrowy zmaksymalizuje potencjału e-commerce, gdzie przebiega granica między ochroną prywatności a personalizacją oferty oraz jaka jest specyfika polskiego e-klienta.

Blok debat spożywczo-handlowych zamknie dyskusja „Współpraca rolnictwa i przemysłu spożywczego". Paneliści postarają się odpowiedzieć na pytanie jak moce produkcyjne rolnictwa wpływają na konkurencyjność i efektywność firm produkcyjnych w Polsce Jak pogodzić różne interesy dostawców, przetwórców i handlowców i współpracować na zdrowych zasadach? 

Więcej informacji nt. samego kongresu oraz agendę można znaleźć na stronie: http://www.eecpoland.eu/

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,67

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane