PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tempo otwarć kawiarni Starbucks na stabilnym poziomie. Biznes kawowy w Polsce mało dochodowy

Autor: SII, www.dlahandlu.pl 12 czerwca 2014 09:55

Tempo otwarć kawiarni Starbucks na stabilnym poziomie. Biznes kawowy w Polsce mało dochodowy

4 czerwca odbyło się ZWZ spółki Amrest. Jak informuje SII, podczas zgromadzenia można było usłyszeć, iż tempo nowych otwarć kawiarni Starbucks powinno pozostać stabilne - w 2014 roku powstanie ok. 10 nowych lokali (łącznie w Polsce, Czechach i na Węgrzech). Biznes kawowy pozostaje jednak w naszym kraju relatywnie mało dochodowy. Największe marże osiągane są w kawiarniach otwieranych w Czechach.

Zdaniem SII akcjonariuszy AmRestu szczególnie interesować może bieżąca sytuacja związana z międzynarodową ekspansją marki La Tagliatela, która póki co okazała się znacznie bardziej kosztowna niż początkowo planowano - w 2013 roku wynik operacyjny wypracowany na Nowych Rynkach (Chiny, Francja, Niemcy, USA) był około 130 mln zł pod kreską. Osoby obecne na Walnym Zgromadzeniu mogły usłyszeć od przedstawiciela Spółki, że choć nie wiadomo, kiedy spodziewać się można wyniku na plusie, to w 2014 roku strata powinna być już mniejsza i nie przekroczyć 30 mln zł. Obecnie AmRest skupia się natomiast na poprawie rentowności już otwartych restauracji La Tagliatella i w najbliższym czasie nie planuje powiększania liczby tych lokali na Nowych Rynkach.

W odpowiedzi na pytanie przedstawiciela Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych członek Zarządu AmRestu poinformował także, iż obraz sytuacji związanej z dochodowością marki La Tagliatella w poszczególnych państwach Nowych Rynków nie jest jednorodny. Restauracje całkiem nieźle radzą sobie we Francji i Niemczech. Dużo gorzej sytuacja wygląda za to na rynku amerykańskim - istnieje prawdopodobieństwo, że lokale działające pod szyldem La Tagliatella znikną ze Stanów Zjednoczonych jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane