PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Teren niedoszłej galerii Porto 55 znów na sprzedaż, miasto nie zgodziło się na budowę Lidla

Autor: info.elblag.pl 20 sierpnia 2015 10:19

Jedyna firma, która złożyła ofertę zakupu działki, na której powstać miała galeria handlowa Porto 55 w Elblągu, wycofała się z transakcji. Syndyk masy upadłości duńskiej firmy Sjaelso Poland Beta tłumaczy, że głównym powodem takiej decyzji, była rozbieżność zamierzeń inwestora z mocno restrykcyjnym planem zagospodarowania przestrzennego tego rejonu. Inwestor planował na działce po niedoszłej galerii wybudować obiekt, w którym znajdować się miał market sieci Lidl.

Zdaniem ratusza proponowana inwestycja znacząco odbiegała od zapisów planu i przedsięwzięcia inwestycyjnego wypracowanego między firmą Sjaelso, Urzędem Miejskim oraz mieszkańcami. Przedstawiony projekt nie rozwiązywał również uciążliwości komunikacyjnych.

Cała procedura sprzedaży działki u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, zostanie więc powtórzona.

Przypomnijmy, że sprzedaż pierwotnie przeznaczonej pod budowę galerii Porto 55, atrakcyjnej działki w centrum Elbląga, była wynikiem ogłoszenia upadłości przez jej inwestora - duńskiej firmy Sjaelso Poland Beta. Nieruchomość na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej, wchodziła w skład majątku likwidowanego przedsiębiorstwa. Jej sprzedaż, przynajmniej w części, ma pokryć wielomilionowe długi firmy wobec wierzycieli (w tym Miasta Elbląg).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,60

 • Śr

  0,30

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane