PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tesco: 40 proc. marży handlowej stanowią koszty zatrudnienia

Autor: www.dlahandlu.pl 5 października 2011 14:04

Tesco: 40 proc. marży handlowej stanowią koszty zatrudnienia

Rok 2008 był dla nas prawdziwą lekcją zarządzania. Nauczyliśmy się szukać oszczędności patrząc na cały proces sprzedaży. Staramy się oszczędzać na zużyciu wody czy energii elektrycznej i inwestować w nowe ekologiczne technologie - powiedział podczas IV Forum Rynku Spożywczego i Handlu Czesław Grzesiak, wiceprezes Tesco Polska.

- Oczywiście takie inwestycje kosztują, ale za kilka lat zwrócą się i pozwolą nam na zajęcie atrakcyjnego miejsca na rynku. Pamiętajmy również, że najdroższa jest praca ludzi - nie możemy sobie pozwolić na zatrudnianie większej liczy osób, niż faktycznie do danej pracy potrzeba. Inwestujemy m.in. w kasy samoobsługowe - obecnie mamy ich ok. 250 - dodaje Czesław Grzesiak.
Wiceprezes Tesco zdradził również, że sieć przygotowuje nowe rozwiązanie, które będzie związane z zatrudnieniem. Jak podkreślił Czesław Grzesiak, obecnie 40 proc. marży handlowej stanowi właśnie zatrudnienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • real 2011-10-19 08:39:34

  "Najdroższa jest praca ludzi" i co z tego jak za wszystko płaci dostawca opłaty z przodu z tyłu co Wy inwestujecie? Najgorsze jest to że dostawców jak i klientów końcowych traktujecie jako zło konieczne i dojne krowy,całe szczęście że sieci typu LIDL,Kaufland rosną jak grzyby po deszczu.

 • mim 2011-10-05 15:33:48

  Sobie panowie prezesi będa pracować sami.Cięcia niech zaczna od swoich poborow...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane