Tesco, Auchan, LD Holding, HDS oraz Piotr i Paweł z unijnym dofinansowaniem szkoleń

Autor: dlahandlu.pl 17 stycznia 2011 12:27

Tesco, Auchan, LD Holding, HDS oraz Piotr i Paweł z unijnym dofinansowaniem szkoleń

PARP po ponownej ocenie merytorycznej części wniosków złożonych w ramach konkursu PO KL/2.1.1/2010/Z zaprezentował pełną listę rankingową. Wśród beneficjentów, których wnioski zostały wybrane do dofinansowania znaleźli się m.in. LD Holding, Piotr i Paweł, Auchan, HDS oraz Tesco.

LD Holding na projekt pt. "Doskonalenie Kadr w LD Holding" wnioskował o kwotę 1 890 797 zł (ok. 81 proc. dofinansowania).  Sieć Piotr i Paweł na realizację "Uniwersytetu Piotra i Pawła" ubiegał się o kwotę 2 344 644 zł, z czego procent dofinansowania wyniósł ok. 65 proc. Firma Auchan Polska złożyła wniosek pt. "Organizacja ucząca się podstawą rozwoju Auchan" na kwotę 6 796 151 zł (ok. 62 proc. dofinansowania). Natomiast HDS Polska wystąpiła z projektem "Program Rozwoju sieci HDS Polska" na kwotę 1 401 096 zł, z czego procent dofinansowania wyniósł ok. 80 proc. Spółka Tesco Polska na projekt pt."Nasz sukces mierzymy zadowoleniem klienta" wnioskowała o dofinansowanie w wysokości 4 046 828 zł (64 proc. dofinansowania).

Jak niedawno pisała Rzeczpospolita, aż 56 proc. pracodawców w ogóle nie dba o podnoszenie kwalifikacji swoich załóg. Tymczasem każdy złoty zainwestowany w pracownika przynosi 1,56 zł zysku. Koszty szkoleń pracowników można znacząco zredukować, korzystając ze środków unijnych.

Poprzedni rok przyniósł wysyp informacji o szkoleniach dla pracowników. Na powołanie Akademii Umiejętności zdecydował się Eurocash, który chce podnosić kwalifikacje franczyzobiorców. Szkolenia dla właścicieli sklepów prowadzi Makro. A większość właścicieli mniejszych sieci doszło do wniosku, że dalsze prowadzenie biznesu bez poszerzenia wiedzy pracowników będzie trudne. Dodatkow zdaniem przedsiębiorców szkolenia pracowników zwiększają nie tylko ich wiedzę, ale także zaangażowanie w pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    5,54

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane