PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco będzie rozwijać sieć w Polsce

Autor: Onet.pl/Reuters 5 października 2013 17:01

Dyrektor finansowy Tesco Laurie Mcllwee powiedział, że mimo wycofania się z przynoszącej straty działalności w Stanach Zjednoczonych, Tesco zamierza pozostać na bieżących europejskich rynkach - w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

- Spodziewamy się znacznego polepszenia sytuacji ekonomicznej w Europie w drugiej połowie roku - stwierdził Laurie Mcllwee.
Sprzedaż LFL w drugim kwartale spadła na wszystkich dziesięciu zagranicznych rynkach, na których firma jest obecna.
Przypomnijmy, że zysk grupy Tesco, który w trakcie sześciu miesięcy poprzedzających 24 sierpnia skurczył się do 1,59 miliarda funtów, to wynik słabych wyników firmy w kontynentalnej części Europy, gdzie sprzedaż nie osiągnęła zamierzonych celów, a zysk spadł o 68 procent, osiągając 55 milionów funtów.

Po trwającym już 18 miesięcy programie naprawczym wprowadzonym na rynku brytyjskim, który kosztował Tesco miliard funtów, największy brytyjska sieć supermarketów, potwierdziła utrzymującą się na stałym poziomie sprzedaż.
W Polsce sieć Tesco ma ok. 450 sklepów, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia ok. 29 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane