Tesco buduje 3. centrum dystrybucji w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 21 czerwca 2016 09:21

Tesco buduje 3. centrum dystrybucji w Polsce fot. Tesco

Trwa budowa trzeciego centrum dystrybucyjnego sieci Tesco w Polsce. Nowy magazyn centralny o powierzchni 30 tys. mkw. odpowiedzialny będzie za dostawy produktów do 140 sklepów. Pomoże w skróceniu tras między centrami dystrybucji a sklepami i o prawie 7% obniży współczynnik emisji CO2. Wraz otwarciem magazynu powstanie 400 nowych miejsc pracy.

 

Nowy magazyn w Komornikach k. Poznania rozpocznie pracę na przełomie września i października 2016 roku. Będzie obsługiwał sklepy Tesco w regionie północnym i północno-zachodnim. Z magazynu realizowane będą dostawy tzw. suchej żywności, czyli produktów niewymagających przechowywania i transportu w obniżonych temperaturach. Centrum dystrybucji zlokalizowane jest w sąsiedztwie dróg A2 i S11, co zapewni szybki dostęp dla samochodów dostarczających produkty.

Magazyn dołączy do dwóch działających aktualnie centrów dystrybucji Tesco zlokalizowanych w Teresinie k. Warszawy i Gliwicach. Jego otwarcie skróci o 12,9% łączny roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco, co przełoży się na zmniejszenie współczynnika emisji CO2 dystrybucji Tesco o 6,7%.

- Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach - mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Nowy magazyn to 28 720 mkw. powierzchni, w tym 28 stacji przeładunkowych dla przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów wychodzących do sklepów. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.
Dodatkowo, ponad 2 000 mkw. zajmą powierzchnie biurowe, zaś cała nieruchomość, na której znajdzie się magazyn wraz z infrastrukturą to 10,8 hektara. Obiekt wyposażony zostanie w specjalny warsztat i myjnię dla samochodów ciężarowych. Będzie posiadał możliwość rozbudowy o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów.

Tesco Polska planuje zatrudnić na podstawie umów o pracę ok. 200 osób, zaś nawet drugie tyle pracowników tymczasowych będzie wspierać pracę centrum w okresach szczególnie intensywnych handlowo. W obiekcie zlokalizowana będzie stołówka z własną kuchnią. Obok magazynu powstanie parking na 160 samochodów osobowych i 30 rowerów.

Budowa magazynu jest realizowana przez SEGRO w ramach SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Położenie magazynu pozwoli na dogodne dostawy na terenie Polski, ale także u zachodnich sąsiadów. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jaa 2016-06-21 23:09:41

    Jest to chyba najbardziej dobitne i zarazem ostateczne potwierdzenie tego, że Tesco ani Myśli wyjść z Polski.

  • Wiem co pisze 2016-06-21 20:57:49

    400 Ukraińców, czy więźniów? Artykuł nie precyzuje, a tak jest i bywa w Tesco

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane