Tesco chce kilkakrotnie zwiększyć liczbę swoich sklepów w Polsce

Autor: propertynews.pl 6 marca 2012 11:09

Tesco chce kilkakrotnie zwiększyć liczbę swoich sklepów w Polsce

- Operator zamierza otwierać markety nawet w miejscowościach o liczbie mieszkańców około 5 tys. osób. Na Pomorzu, nie wyklucza wchodzenia do miejscowości wypoczynkowych liczących około 3 tys. mieszkańców - mówi Dariusz Nowaczyk, dyrektor wsparcia ekspansji Tesco Polska.

- Od około 2 lat wprowadzamy zupełnie nowe formaty. Są to małe sklepy, począwszy od 400 metrów kw. powierzchni handlowej. Takie sklepy spokojnie możemy budować w miejscowościach, w których mieszka około 5 tys. mieszkańców - mówi dyrektor Tesco Polska.

Jak ocenia, na terenie dwóch województw na Pomorzu, interesującą niszą są miejscowości wypoczynkowe. - Tutaj jesteśmy gotowi w przyszłości stawiać sklepy nawet w małych miejscowościach, liczących około 3 tys. mieszkańców. Warunkiem muszą jednak być turyści, którzy przyjeżdżają tu latem - mówi.

- Tesco w województwie pomorskim to 21 sklepów, z czego 7 to hipermarkety. W województwie zachodniopomorskim to 11 sklepów, z czego 4 to hipermarkety. Czy jesteśmy zadowoleni z tej liczby sklepów? Oczywiście nie. Chcielibyśmy, aby tych sklepów było na tym terenie zdecydowanie więcej. Chcemy zwiększyć ilość naszych inwestycji kilkakrotnie i to nie jest kwestia dwu lub trzykrotnie, ale znacznie więcej - mówi Dariusz Nowaczyk.

Plany Tesco na rok 2011/12 zakładają otwarcie 87 sklepów, w tym 4 hipermarketów Tesco Extra. Łączna powierzchnia sprzedaży Tesco powiększy się o ponad 107 tys. mkw. czyli ponad 14 proc.

Tesco Polska posiada na polskim rynku 420 sklepów, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Firma zatrudnia prawie 30 tys. osób i oferuje klientom produkty ponad 1500 polskich dostawców.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,28

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane