Tesco chce odbudować swoją pozycję. Zysk nie przekroczy 1,4 mld funtów

Autor: www.dlahandlu.pl 9 grudnia 2014 09:58

Tesco chce odbudować swoją pozycję. Zysk nie przekroczy 1,4 mld funtów

Tesco wdraża plan, który ma poprawić jej wizerunek, odbudować zaufanie i zwiększyć konkurencyjność w Wielkiej Brytanii. Już teraz wiadomo, że zysk za rok obrotowy kończący się w lutym nie przekroczy 1,4 mld funtów.

Centrala Tesco poinformowała, że w ostatnich tygodniach wdrożono nowe zasady i procedury, które będą regulowały działalność dochodową Grupy, kwestię inwestowania w akcje oraz poprawę oferty skierowanej do klientów.

Nowe podejście handlowe będzie wspierać budowanie silniejszych długoterminowych relacji z dostawcami, z korzyścią dla klientów.

Ponadto, sieć zainwestowała w szkolenia ponad 6 tys. pracowników, zwiększyła dostępność produktów na najważniejszych liniach i zainwestowała w ceny.

Na 8 stycznia Grupa zapowiedziała udzielenie dalszych szczegółów na temat planu inwestycyjnego, aby poprawić konkurencyjność oferty w Wielkiej Brytanii. Na podstawie bieżących inwestycji Tesco juz teraz może przewiedzieć, że zysk za rok obrotowy kończący się w lutym 2015 r. nie przekroczy 1,4 mld funtów. 

Grupa podkreśla, że ważne są dla niej przede wszystkim: poprawa konkurencyjności na rodzimym rynku, wzmocnienie bilansu oraz odbudowanie zaufania i zagwarantowanie przejrzystości. 

Przypomnijmy, 22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco natychmiast potaniały o ok. 10 proc. Ogółem w ciągu ostatniego roku kurs akcji Tesco na giełdzie w Londynie zmalał o ok. 50 proc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane