PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco: Do końca roku chcemy przekroczyć granicę 1,5 miliona dostaw z e-sklepu

www.portalspozywczy.pl 10 lipca 2014 17:54

Tesco: Do końca roku chcemy przekroczyć granicę 1,5 miliona dostaw z e-sklepu

Usługa Tesco Ezakupy jest już obsługiwana w Polsce przez 23 hipermarkety Tesco, dzięki czemu sieć może dostarczać zakupy mieszkańcom ponad 210 miast. W tym roku finansowym brytyjski operator chce uruchomić siedem kolejnych lokalizacji.

Według Tesco polski rynek handlu produktami FMCG w internecie będzie rósł w Polsce bardzo dynamicznie. - Według różnych źródeł wartość polskiego rynku FMCG online to ponad 500 mln złotych, a w roku 2018 sięgnie już miliarda złotych, Co ciekawe, polski rynek jest większy niż rynki Czech, Słowacji i Węgier razem wzięte - mówi Mariusz Nowak, menadżer sprzedaży internetowej Tesco Polska.
Według przedstawiciela brytyjskiej sieci, po zaledwie dwóch latach działalności w internecie Tesco ma pozycję lidera w handlu towarami FMCG, a udziały operatora w rynku to ok. 25 proc. - Jesteśmy liderem w FMCG online i tej pozycji nie oddamy konkurentom - mówi Mariusz Nowak.
Obecnie usługa Tesco Ezakupy jest już dostępna w 19 aglomeracjach miejskich i obsługiwana przez 23 hipermarkety. Dzięki temu sieć może dostarczać zakupy mieszkańcom ponad 210 miast. A prawie 13 milionów Polaków ma już dostęp do tej usługi. - W kwietniu obsłużyliśmy milionową dostawę, do końca roku chcemy przekroczyć granicę 1,5 miliona dostaw - zdradza przedstawiciel Tesco.
Dodaje, że zakupy klientom dowozi prawie 200 samochodów. Średnio co 20 sekund do kolejnego klienta wyjeżdża samochód z zakupami Tesco.
Tesco chce systematycznie rozwijać swój biznes internetowy w Polsce. - Na rok finansowy 2014/15 zaplanowaliśmy siedem kolejnych otwarć. Będziemy systematycznie poszerzać obszary dostaw, wszędzie tam gdzie jeszcze jest potencjał - wyjaśnia Mariusz Nowak. Dodał, że dzięki uruchomieniu kolejnych siedmiu lokalizacji "e-sklep" Tesco obejmie swoim zasięgiem trzydzieści klka procent populacji mieszkańców kraju, obecnie to ok. 30 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane