PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tesco Extra sprawdziło się na rynku. Będzie ich coraz więcej

Autor: portalspozywczy.pl 12 października 2010 15:39

Tesco Extra sprawdziło się na rynku. Będzie ich coraz więcej

- Do końca roku finansowego planujemy rozpocząć zmianę przynajmniej dwóch marketów na format Tesco Extra. Jednak nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja co do lokalizacji. Pierwsze tygodnie działalności Tesco Extra pokazują, że trafiliśmy w gusta klientów i z pewnością będziemy rozwijać ten format - mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.


Poza Tesco Extra operator planuje w tym roku finansowym otwarcie jeszcze trzech nowych hipermarketów. Do tej pory działalność rozpoczęły hipermarkety w Warszawie, Radzyniu Podlaskim, Tarnowie i Oławie. Otwarto również dwa tzw. hipermarkety kompaktowe w Łęcznej i w Łapach. - Do końca roku klienci zrobią zakupy w sześciu nowych, podobnych placówkach - zapewnia Michał Sikora.

I dodaje: - Podtrzymujemy nasze deklaracje o otwarciu łącznie 50 sklepów w tym roku finansowym, zaś na przełomie listopada i października ruszy nowe centrum dystrybucji w Gliwicach. Magazyn powstanie przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 w Gliwicach i będzie służył jako centrum dystrybucyjne sieci na Polskę południową. Będzie zaopatrywał sklepy Tesco nie tylko w aglomeracji śląskiej, ale w całej południowej Polsce: od Rzeszowa po Zieloną Gorę. Magazyn będzie w stanie obsłużyć ponad 250 sklepów sieci.

Tesco ma obecnie w Polsce ponad 350 sklepów, 27 stacji benzynowych, oraz własne centra dystrybucyjne. Obroty grupy Tesco w roku finansowym 2009-2010 przekroczyły 9,3 mld złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,96

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane